OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A I, 22.01.2023

 1. Przeżywamy dzisiaj III niedzielę zwykłą. Jest to Niedziela Słowa Bożego, doceńmy znaczenie Pisma Św. w naszym życiu. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na cele inwestycyjne. Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać następujące wydarzenia liturgiczne:
  • We wtorek wspomnienie Św. Franciszka Salezego bpa i dok. Kośc.
  • W środę Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła
  • W czwartek wspomnienie Św. Tymoteusza i Tytusa bpów
  • W sobotę wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu prezb. i dok. Kośc.
 3. W sobotę na godzinę 16.00 zapraszam na spotkanie opłatkowe członków Rady Duszpasterskiej, Chóru Parafialnego, Odnowy w Duchu Św., Akcji Katolickiej i Caritasu.
 4. Porządek Wizyty Duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:
  • We wtorek 24 I od godz. 15.00 ulica Piwna. Początek od numeru 1.
  • W czwartek 26 I od godz. 15.00 ulica Wodna. Początek od numeru 1B
  • W piątek 27 I od godz. 15.00 ulica Głucha. Początek od skrzyżowania z ulicą Kopernika.
  • W tym dniu zakończymy tegoroczną kolędę.
 5. Dzisiaj zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Kolęd, który będzie o godz. 17.00. Zapraszam do wysłuchania go i wspólnego śpiewania kolęd.
 6. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić w pisując w odpowiedniej deklaracji PIT nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz numer KRS. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
 7. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła mieszkańcom ulic Konstytucji 3 Maja, Spacerowej, Piaskowej, Zagłoby i Czarnowiejskiej, o to samo w tym tygodniu proszę mieszkańców ul. Kołłątaja cz.I.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności + Andrzej Grzelak, którego pogrzeb będzie we wtorek 24 I o godz. 12.00 oraz + Ryszard Kwaśniewicz, którego pogrzeb będzie w poniedziałek w Parafii Miłosierdzia Bożego o godz. 14.30, a różaniec za niego będzie tu w kościele dzisiaj o 19.00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

INTENCJE MSZALNE: 23.01.2023 - 29.01.2023 R.

 • Poniedziałek 23 I
  • 7.00 + Jan Baca w 7 dzień po śmierci od syna Janusza
  • 18.00 ++ Maria Jan Genowefa Rudolf Rabiej
 • Wtorek 24 I
  • 7.00 + Józef Serafin w 4 rocznicę śmierci
 • Środa 25 I
  • 7.00 + Andrzej Grzelak w 7 dzień po śmierci od żony i dzieci
  • 18.00 + Adam Świerczek w 10 rocznicę śmierci
 • Czwartek 26 I
  • 7.00 ++ Tadeusz Kapusta w 4 rocznicę śmierci, Janina Kapusta w 2 rocznic śmierci oraz Tadeusz Leś od Małgorzaty Januś z rodziną
 • Piątek 27 I
  • 18.00 + Emil Witek
 • Sobota 28 I
  • 7.00 ++ Bogumiła i Tadeusz Serwatka w rocznicę śmierci Bogumiły
 • Niedziela 29 I
  • 8.00 w intencji członków Róży zelatora Andrzeja Dubiela i za zmarłych członków Róży
  • 11.00 ++ Stanisław Płaneta 49 rocznica śmierci i jego żona Adela
  • 18.00 w intencji Zofii i Jerzego z okazji 53 rocznicy małżeństwa (dz.-bł.)