OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

ROK A I, 01.01.2023

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, je to również pierwszy dzień Nowego Roku i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Z racji I Niedzieli miesiąca po każdej Mszy Św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której będziemy się modlić o opiekę Bożą w Nowym Roku.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać następujące wydarzenia liturgiczne:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Bazylego z Nazjanzu bp. i dok. Kościoła
  • W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego, jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej, składka w tym dniu przeznaczona jest na misje. Msze św. jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy.
 3. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Ponieważ w tym dniu jest składka na cele diecezjalne, dlatego składka inwestycyjna w naszej parafii będzie w niedzielę 15 I.
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i Msza św. o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi będzie przed każda Mszą św. W I piątek nie będzie odwiedzin chorych. W sobotę o godz. 7.00 rano Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.
 5. Zapraszamy na próbę do kościoła w sobotę 7 stycznia na godz. 9.00 dzieci śpiewające w grupie kolędniczej.
 6. W poniedziałek na Msze i spotkanie o godz. 18.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., natomiast we środę na Mszę Św. i spotkanie zapraszam dzieci z klas 8 przygotowujące się do bierzmowania.
 7. Pragnę zaprosić wraz z członkami Chóru Parafialnego i organistą Piotrem Janiszewskim wszystkich naszych parafian oraz przybyłych gości na przedstawienie kolędowo-jasełkowe, które odbędzie się 8 stycznia 2023 w. niedzielę - bezpośrednio po Mszy świętej o godz.11-tej.Po przedstawieniu z radością zapraszamy na wspólne kolędowanie, z udziałem chóru parafialnego oraz kapeli pod batutą naszego organisty Pana Piotra. Zapraszamy na wspaniałą ucztę duchową.
 8. W tym tygodniu Wizyta Duszpasterska będzie miała następujący przebieg:
  • We wtorek 3 I od godz. 15.00 ulice Odrodzenia, Oświecenia i Sikorskiego. Początek od ulicy Odrodzenia.
  • W czwartek 5 I od godz. 14.00 ulica Solskiego numery nieparzyste. Początek od strony ronda.
  • W sobotę 7 I od godz. 9.00 ulica Solskiego numery parzyste. Początek od strony ronda.
  • W niedzielę 8 I od godz. 13.30 ulice Spacerowa, Piaskowa i Zagłoby. Początek od ulicy Spacerowej.
 9. Dziękuję za ofiary na sprzątanie i kwiaty do kościoła mieszkańcom ulicy Kopernika cz. II, o to samo w tym tygodniu proszę mieszkańców ulicy Chmielnej.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 

INTENCJE MSZALNE: 02.01.2023 - 06.01.2023 R.

 • Poniedziałek 2 I
  • 18.00 w intencji Katarzyny o szczęśliwe rozwiązanie (dz.-bł.)
 • Wtorek 3 I
  • 7.00 w intencji Teresy i Andrzeja w 30 rocznicę ślubu (dz.-bł.)
 • Środa 4 I
  • 18.00 w intencji członkiń Róży zelatorki Zofii Bernat i za zmarłych z tej Róży
 • Czwartek 5 I
  • 18.00 + Jerzy Mrzygłód od przyjaciół
 • Piątek 6 I UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
  • 8.00 ++ Edward i Józefa Piwowarscy
  • 11.00 ++ Bronisław Zemlak w 26 rocz. śmierci i Genowefa z. ok. imienin
  • 18.00 ++ Anna i Józef Górowscy
 • Sobota 7 I
  • 7.00 o zdrowie dla Małgorzaty
 • Niedziela 8 I
  • 8.00 ++ Bogumiła i Józef
  • 11.00 + Krzysztof Wąsik w 13 rocznicę śmierci
  • 18.00 ++ Kazimiera i Jan Licak