OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA

ROK C, 26.12.2022

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Dzisiaj składka jest zbierana na Papieski uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po Mszach przed południem poświęcenie owsa. Z racji że w tym roku nie organizujemy kolędy misyjnej, dlatego można będzie po Mszy św. złożyć ofiarę na misję święte i zabrać sobie pamiątkową bombkę na choinkę.
 2. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję przede wszystkim Radzie Duszpasterskiej za przygotowanie szopki i wszystkich dekoracji pod kierunkiem naszej dekoratorki Pani Urszuli. Dziękuję pewnej osobie za ofiarowanie choinki na zewnątrz Kościoła i pewnej firmie za przywiezienie zakupionych choinek do kościoła. Dziękuję Panu Kościelnemu i Pani Danucie za przygotowanie świątyni, Panu Organiście i Chórowi parafialnemu za uświetnienie liturgii śpiewem a wszystkim ministrantom i lektorom za oprawę liturgii. Dziękuję wszystkim a zwłaszcza dzieciom, które przygotowały ozdoby na choinkę.
 3. Dziękuję członkom Caritasu za zrobienie paczek dla ubogich i rozprowadzenie ich. 
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać następujące wydarzenia liturgiczne:
  • We wtorek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. poświęcenie wina.
  • W środę Święto Świętych Młodzianków Męczenników
  • W piątek Święto Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu modlimy się za rodziny.
 5. W sobotę 31 XII, w ostatni dzień roku zapraszamy o godz. 16.00 na Mszę św. dziękczynną połączoną z Adoracją Najświętszego Sakramentu. 
 6. W Niedzielę 1 I będziemy przeżywać Uroczystość Bożej Rodzicielki, Nowy Rok, jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój.  Od tej niedzieli następuje zmiana godzin Mszy świętych. Msze święte będą o godz. 8.00, 11.00 i 18.00 i tak pozostanie przez cały rok. Bardzo proszę dostosować się do nowego układu Mszy św. 
 7. Wizyta Duszpasterska będzie miała w tym tygodniu następujący przebieg:
  • Wtorek 27 XII od godz. 8.00 Ulice: Za Lasem, Jagodowa, Prosta.
  • Środa 28 XII od godz. 8.00 Ulice: Bagienna numery parzyste i Cichy Kącik. Początek od ulicy Bagiennej od numeru 2
  • Czwartek 29 XII od godz. 8.00 Ulice: Bagienna numery nieparzyste i Wyspowa. Początek od ulicy Bagiennej od numeru 5A 
  • Piątek 30 XII od godz. 8.00 Ulice: Na Górkach i Kolejowa. Początek od ulicy Na górkach od numeru 1
  Ogólny plan kolędy jest gablocie i na stronie internetowej, jest zmieniony, można się zapoznać. Bardzo proszę, aby przyjeżdżać po księdza.
 8. Jak już było wspomniane w ubiegłą |niedzielę, chcemy 22 stycznia zorganizować Parafialny Koncert Kolęd. Spotkanie grupy kolędniczej dzieci i młodzieży odbędzie się w środę 28.12.2022 godz. 17 w salce w kościele.
  Zapraszam rodziców, żeby przywieźli swoje dzieci na to spotkanie. Dziękuję tym którzy byli w piątek, mała grupka już się zebrała i jest nadzieja. Każde dziecko lubi śpiewać i spotykać się z rówieśnikami więc apel do rodziców, żeby umożliwili dzieciom występ na naszym koncercie. Grupowo zaśpiewają dwie kolędy na Koncercie Kolęd w naszym kościele. Zapraszamy również wszystkie osoby, które chciałyby zaprezentować się na tym koncercie, zarówno dzieci, młodzież, dorosłych jak również całe rodziny. Można śpiewać grając na instrumentach, czy też z przygotowanym podkładem. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne w środę. Program koncertu będzie przygotowany na podstawie zgłoszeń. Niech to będzie wspólne rodzinne śpiewanie kolęd w naszej parafii. 
 9. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła mieszkańcom ulic Kopernika cz. I i Mokra, o to samo w tym tygodniu proszę mieszkańców ulicy Kopernika cz. II.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowe czasopismo „Trwajcie w miłości”, które kontynuacją czasopisma „Miłujcie się”. Są jeszcze Kalendarze Rolnika w zakrystii.

 

INTENCJE MSZALNE: 27.12.2022 - 01.01.2023 R.

 • Wtorek 27 XII
  • 7.00 + Helena i Andrzej Lupa
 • Środa 28 XII
  • 18.00 w intencji członkiń żyjących i zmarłych z okazji zakończenia roku od Róży Matki Bożej z Góry Karmel zelatorki Barbary Wąsik (dz-bł)
 • Czwartek 29 XII
  • 7.00 + Mieczysław Cichoński
 • Piątek 30 XII
  • 18.00 + Władysław Zachara
 • Sobota 31 XII
  • 16.00 w intencji pracowników kościelnych z Róży Pani Marii Zając
 • Niedziela 1 I - Uroczystość Bożej Rodzicielki
  • 8.00 ++ Józef Lis i jego rodzice
  • 11.00 o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla członkiń Róży zelatorki Marii Gawenda i ich rodzin
  • 18.00 + Janina i Józef Magiera