OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

ROK C, 18.12.2022

 1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu. Zapraszamy w tym tygodniu na Roraty w poniedziałek, środę i piątek wieczorem w pozostałe dni rano. Zapraszam wszystkich na roraty a szczególnie dzieci, które niech przyniosą serduszka z napisanym dobrym uczynkiem i podpisane, z których będą losowane osoby mogące zabrać figurkę Matki Bożej do domu. W sobotę o godz. 7.00 będą ostatnie roraty na które zapraszamy dzieci, które w nich uczestniczyły, zostaną nagrodzone małymi upominkami. Dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej parafii. Zebrano 5491 zł. Bóg zapłać.
 2. We wtorek w naszej parafii będzie spowiedź przedświąteczna popołudniu od godz. 14.00 do 18.00 z przerwą od 16.00 do 16.30. Zachęcam do skorzystania z niej w naszej parafii.
 3. W sobotę będziemy przeżywać Wigilię, a więc to czas wspólnego posiłku przy którym nie zapomnijmy o wspólnej modlitwie rodzinnej, odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, połamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń a także śpiewaniu kolęd. Zachęcam również do zachowania charakteru postnego tego dnia i powstrzymania się od pokarmów mięsnych. O godz. 24.00 będzie Pasterka na którą wszystkich zapraszam. Składka na niej będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 4. W Uroczystość Bożego Narodzenia Mszę św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast w święto św. Szczepana Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Na Mszach św. przed południem będzie poświęcenie owsa. Składka w tym będzie przeznaczona na KUL i PAT.
 5. W poniedziałek 19 XII na plebani Caritas będzie wydawała paczki świąteczne dla potrzebujących w godzinach 13.00-15.00. Odbiór od strony głównego wejścia.
 6. Dziękuję wszystkim, którzy składali produkty żywnościowe na paczki dla potrzebujących naszej parafii, jak również biorących udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”. Dziękuję także za wasze ofiary składane przy rozprowadzaniu świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jak również opłatków. Z tyłu kościoła można jeszcze nabyć świece i opłatki.
 7. Jest już przygotowany ogólny plan kolędy na cały miesiąc. Można się z nim na razie zapoznać w gablocie parafialnej. Natomiast kolejne tygodnie będą ogłaszane w każda niedzielę i ewentualne zmiany.
 8. Dziękuję za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom ulicy Stawowej, o to samo w tym tygodniu proszę mieszkańców ulic Kopernika cz. I i Mokra.
 9. Planujemy zorganizowanie Konkursu Kolęd w naszym kościele. Szczegóły dotyczące samego Konkursu Kolęd i zasad uczestnictwa ogłosimy w następnym tygodniu, regulamin będzie dostępny na stronie internetowej Parafii. Chcielibyśmy zorganizować grupę kolędniczą dzieci i młodzieży, która na koncercie laureatów w niedzielę 22.01.2023 zaśpiewa dwie kolędy. Do grupy kolędniczej zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii, zarówno tych którzy będą uczestniczyć w konkursie, jak też każde dziecko z naszej parafii i młodzież, którzy chcą wystąpić w grupie, może ktoś gra na instrumencie albo po prostu lubi śpiewać kolędy. Pierwsze spotkanie grupy kolędniczej dzieci i młodzieży odbędzie się za tydzień, w piątek 23.12.22 o godz. 17 w górnej salce w kościele. Zapraszam szczególnie rodziców, żeby przywieźli na godz. 17 w piątek swoje dzieci, zachęcili młodzież. Tylko od was zależy czy taka grupa kolędnicza powstanie i zaśpiewa.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do tygodnika Niedziela dołączony jest tygodnik „Bliżej wiarą” oraz śpiewnik kolęd. Gość Niedzielny zawiera dodatek z modlitwą przed wigilią. Są również inne czasopisma także dla dzieci.

 

INTENCJE MSZALNE: 19.12.2022 - 25.12.2022 R.

 • Poniedziałek
  • 18.00 ++ Józefa i Władysław Biel
 • Wtorek
  • 7.00 ++ Jan i Helena Colat (Kolat) w rocznicę śmierci od dzieci i wnuków
 • Środa
  • 18.00 w intencji pewnej rodziny w 40 rocznicę ślubu (dz-bł)
 • Czwartek
  • 7.00 ++ Roman i Katarzyna Surowieccy w rocznicę śmierci
 • Piątek
  • 18.00 ++ Salomea i Władysław Górka w rocznicę śmierci
 • Sobota
  • 7.00 ++ Czesława i Bolesław Smaga w 20 rocznicę śmierci Czesławy
 • Niedziela - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
  • 24.00 w intencji parafian
  • 7.00 ++ Helena i Władysław Sowa w rocznicę śmierci
  • 9.00 w intencji Kazimiery i Stanisława Rybackich w 45 rocznicę ślubu
  • 11.00 w intencji Joanny i Piotra Janiszewskich w 6 rocznicę ślubu
 • Poniedziałek – Święto Św. Szczepana
  • 7.00 + Jan Cichoński
  • 9.00 + Stanisław Dadej 6 rocznica śmierci z intencji żony z dziećmi
  • 11.00 + Władysław Szot
  • 18.00 + Szczepan Wojdak z okazji imienin