OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ADWENTU

ROK C, I 09.12.2018

 1. Przeżywając II niedzielę miesiąca, modlimy się za kościół na Wschodzie i składamy ofiary materialne na ten cel do puszek. Wspieramy tym katolików na Ukrainie, Białorusi i Syberii i w innych miejscach. Również dzisiaj modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Świętego.

 2. Coraz bardziej wchodzimy w Adwent, przez przychodzenia na Roraty. Zachęcamy do przychodzenia na nie dzieci, jeszcze liczniej z lampionami, młodzież i dorosłych. Prowadzi nas przez ten Adwent Duch Święty. Roraty rano o 7.00, we wtorek, czwartek, i sobotę. Wieczorem o 18.00, w poniedziałek, środę i piątek. Od soboty rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

  Spowiedź święta adwentowa będzie 18 grudnia, we wtorek w godz. 15.00 – 18.00.

 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
  • W środę: NMP z Guadalupe. W tym dniu modlimy się za ofiary stanu wojennego.
  • W czwartek: Św. Łucji, męczennicy.
  • W piątek: Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 4. Spotkania:
  • Dzisiaj na 11.00 zapraszamy dzieci. Zaś po Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem.
  • W poniedziałek: Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
  • W środę na 18.00, uczniów klas VII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
  • W sobotę o 17.00, Msza święta dla Amazonek.
  • Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza na II Edycję spotkań dla zabieganych. Jest ich 7. Spotkania rozpoczynają się 27 grudnia w piątek. Poprowadzą je księża, psychologowie i biblista i osoby świeckie. Tematyka bardzo ciekawa. Warto skorzystać. Szczegóły na plakatach.
 5. Caritas parafialna informuje, że wydawanie paczek świątecznych, odbędzie się 17 grudnia, czyli w poniedziałek od godz. 13.00 – 15.00, na plebanii. Wejście główne od ulicy. W naszych sklepach są wystawione kosze, do których można składać produkty spożywcze dla ubogich.

 6. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Jagodowej i Prostej za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Stawowej

 7. Warto sięgnąć po prasę katolicką. Można też nabywać świece i opłatki na stół wigilijny.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 10.12.2018 - 16.12.2018 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Felicji w 5 roczn. śm. – 18.00
  2. W Int. Odnowy w Duchu Św. w naszej parafii "Tabor" w 5 roczn. powstania – 18.00
 • Wtorek:

  1. ++ Jana, Piotra, Genowefy w 56 roczn. śm. – 7.00
 • Środa:

  1. + Małgorzaty, w 3 roczn. śm. – 18.00
  2. ++ Ludwika, Adama, Stanisława Lechowiczów - 18.00
 • Czwartek:

  1. + Mieczysława Dubiela, z int. rodziny Florków – 7.00
  2. + Józefy, z int. Marii, siostry z rodziną – 7.00
 • Piątek:

  1. + Adama Świerczka w 5 roczn. śm. - 18.00
  2. W int. członkiń Róży zelatorki Zofii Bernat - 18.00
 • Sobota:

  1. W int. Agaty Rajchel w 50 roczn. urodzin – 7.00
  2. + Stanisławy Niedojadło, z int. Stanisławy Rubachy z rodziną – 7.00
 • Niedziela:

  1. + Bogdana Młynarczyka, z int. kolegów z ul. Solskiego – 7.00
  2. + Mieczysława, w roczn. śm. – 9.00
  3. ++ Zofii, Józefa Kluska, zmarłych z rodziny – 11.00
  4. ++ Romany Hajduga, Leona Banasia – 18.00