OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B, II 16.09.2018

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się abyśmy mądrze i roztropnie z nich korzystali. O godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Świętego.

 2. W tym tygodniu przeżywamy:

  • We wtorek: Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.
  • We czwartek: Wspomn. Męczenników koreańskich.
  • W piątek: Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  • W niedzielę: Wspomn. Św. Pio, kapłana.
 3. Spotkania w tym tygodniu:

  • W poniedziałek: Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy!
  • W środę – uczniów klasy VIII i III klasy Gimnazjum i ich rodziców, w ramach comiesięcznego spotkania modlitewnego przygotowującego do przyjęcia sakrament Bierzmowania.
  • W piątek: o 17 – DSM. Zaś Parafialnej Grupy Synodalnej po Mszy św.
  • W sobotę – zapraszamy dzieci i młodzież należących do DSM, LSO, Grupy młodzieżowej na ognisko integracyjne po wakacjach na godz. 17.00 pod plebanię.
  • W sobotę członkowie Odnowy w Duchu Świętym, udają się do Bochni na Diecezjalny dzień Jedności. Rozpoczęcie o godz. 9.30
  • W przyszłą niedzielę, w parafii Gnojnik spotkanie popielgrzymkowe Grupy nr. 8 św. Stanisława. Rozpoczęcie o 16.000 Mszą św, w kościele parafialnym, druga część spotkania będzie w remizie. Ci, którzy pielgrzymowali do Częstochowy, nie się tam udają
 4. Jutro w poniedziałek wyjazd na pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch i do Medzjugorje. Od nas jedzie 12 osób, a w sumie 43 osoby z Małopolski. Trzech kapłanów, w tym Ks. Kazimierz – proboszcz. Pielgrzymi nawiedzą Padwę – Św. Antoni, Asyż - Św. Franciszek, Loretto – Bazylikę Matki Bożej, Cascia – Św. Rita, Manopelo – Chustę Pana Jezusa, San Giovanni Rotondo – Św. O. Pio /100 rocznica Stygmatów/, San Angelo – Sanktuarium Św. Michała Archanioła, Bari – Św. Mikołaj, Dubrownik w Chorwacji – Św. Błażej, Medjugorie – sławne Sanktuarium Królowej Pokoju, Tihalina – sanktuarium, Vepric – znane sanktuarium w Chorwacji, Ludbreg – sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa. Wyjazd o godz. 3.30 z parkingu przy kościele. O godz. 6.00 Msza św. w Budzowie, k/ Makowa Podhalańskiego i w drogę. Będziemy polecać w modlitwach was wszystkich, a także prosimy o modlitwę. Pielgrzymka potrwa od 17-27 września, czyli 11 dni.

 5. Bóg zapłać za ofiary, na cele gospodarcze złożone w ubiegłą niedzielę na sumę 4450 zł. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Chmielnej za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Piwnej.

  Na początku tygodnia zaczną się prace gospodarcze przy ogrodzeniu plebanii.

 6. Dzisiaj skorzystajmy z czasopism religijnych: "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Mały Gość Niedzielny". A jest co poczytać.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 17.09.2018 - 23.09.2018 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Stefanii Goj, z int. sąsiadów z ulic Bagiennej i Wyspowej – 18.00
 • Wtorek:

  1. + Stefanii Goj z int. sąsiadów z ulic Bagiennej i Wyspowej – 7.00
 • Środa:

  1. + Wacława Taraska w 7 roczn. śm. z int. rodziny – 18.00
 • Czwartek:

  1. + Jerzego w 4 roczn. śm – 7.000
 • Piątek:

  1. + Marii Zawadzkiej, w roczn. śm. - 18.00
 • Sobota:

  1. + Stefanii Goj z int. Róży Marii Kusiak – 7.00
 • Niedziela:

  1. + Stefanii Goj, z int. Róży Marii Kusiak – 7.00
  2. + Stanisława Kusiak w roczn. śm. – 9.00
  3. W int. Krystyny Sukiennik w 70 roczn. urodzin – 11.00
  4. + W int. parafian – 18.00