OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK B, II 24.06.2018

 1. Dzisiaj Niedziela Synodalna. Modlimy się w intencji Synodu Diecezjalnego. Na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej są podane Msze święte, które będą odprawiane tutaj w parafii, a także przez Ks. Kazimierza poza parafią, podczas urlopu.

 2. W tym tygodniu przeżywamy:

  • We środę: Wspomn. NMP Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek: Wspomn. Św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika.
  • W piątek: Uroczystość Świętych Piotra i Pawła, Apostołów. Ważne Święto. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Zapraszamy. Składka przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską, tzw. Świętopietrze. Z racji uroczystości w ten piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę o godz. 14.00 ślub: Ilona Pabian i Łukasz Świerad. A w następną niedzielę o 14.00 ślub: Teresa Chudyba i Arkadiusz Malina. Módlmy się w ich intencjach. W następną niedzielę wypominki - przyjdźmy trochę wcześniej!
 3. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Pikniku Rodzinnego w naszej parafii, jak również samym uczestnikom. Bóg zapłać tym, którzy pracą i poświeceniem pomogli go zorganizować, tym którzy piekli placki oraz licznym sponsorom i fundatorom nagród. Niech Bóg Wam stokrotnie wynagrodzi!!!

 4. Rozpoczynamy już zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Odbędzie się ona pod hasłem: "Pełni Ducha Świętego, budujemy Kościół na wzór Chrystusa". Koszt: 90 zł. Następna osoba to 60 zł, a każde następne dziecko do VI klasy tylko 20 zł. Jak wiemy pielgrzymi idą w grupie 8 Brzeskie - patron Św. Stanisław. Zachęcamy, szczególnie młodzież bo warto!

 5. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom ulic; Kołłątaja cz. II, Odrodzenia, Oświecenia, Gen. Wł. Sikorskiego. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Dworcowej i Solskiego, część Zachodnia

 6. We wtorek o godz. 16.00, w Miłosierdziu Bożym pogrzeb + Marii Jagła, z ul. Kołłątaja, naszej parafianki, celebrowany przez Ks. Andrzeja, i z naszym organistą. Módlmy się o wieczne zbawienie dla niej i + Barbary Kubali z ul. Solskiego, której pogrzeb odbył się wczoraj. Dobry Jezu…..

 7. Sięgajmy chętnie po czasopisma religijne, bo jest co w nich poczytać. Szczególnie polecamy "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Miłujcie się", "Mały Gość Niedzielny". Do zabrania także "Informator Brzeski" gratis, w którym jest dużo o naszym Pikniku.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 24.06.2018 - 01.07.2018 R.

 • Poniedziałek:

  1. ++ Aleksandry, Jana Jakubowskich – 18.00
  2. + Zdzisława Kobosa, z int, Stanisława Londzionek i Krzysztofa Sarota /Ks. Kaz., poza parafią/
 • Wtorek:

  1. ++Władysława, Marii Szpil, z int. Barbary, /c/ z rodziną – 7.00
  2. + Zdzisława Kobosa, z int. rodziny Staśków i Skrzypków – /Ks. Kazimierz, poza parafią/
 • Środa:

  1. + Stanisława Pacury, z ok. urodzin, z int. żony i dzieci – 18.00
  2. + Zdzisława Kobosa, z int. Krystyny i Józefa Piotrowicz /Ks. Kazimierz, poza parafią/
 • Czwartek:

  1. ++ Władysława Szpil, Tadeusza, Wandy, Marii, z int. Doroty z synem – 7.00
  2. + Stanisława Górnisiewicza, z int. Andrzeja i Pawła Piotrowskich / Ks. Kazimierz, poza parafią/
 • Piątek - Św. Piotra i Pawła:

  1. + Józefa Śliwy – 7.00
  2. + Władysława Zachary, z ok. imienin – 10.00
  3. ++ Stefanii, Mieczysława, z int. córki z rodziną – 18.00
  4. + Stanisława Górnisiewicza, z int. Urszuli i Stanisława /Ks. Kazimierz, poza parafią/
 • Sobota:

  1. W int. Piotra, z ok. imienin i urodzin, z int. żony i dzieci – 7.00
  2. Int. ślubna; Pabian Ilona, Świerad Łukasz – 14.00
  3. + Marii Zawadzkiej, z int. rodziny Chylów /Ks. Kazimierz, poza parafią/
 • Niedziela:

  1. O bł. Boże dla naszych dzieci i wnuków, o szczęśliwe wakacje dla dzieci i ich nauczycieli, z Róży Marii Gawenda – 7.00
  2. W int. Marzeny i Wacława Barnaś w 25 roczn. ślubu – 9.00
  3. + Stanisława Dadeja, z int. żony i dzieci – 11.00
  4. W int. Haliny i Jana Jędryki, w 35 roczn. ślubu – 18.00
  5. Int. ślubna: Chudyba Teresa, Malina Arkadiusz – 14.00