OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK B, II 28.04.2018

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież.

 2. Jutro rozpoczynamy Nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc po Mszach świętych wieczornych, oprócz niedziel i świąt gdzie o godz. 17.30 a także sobót gdzie o godz. 7.00. Nie będzie w maju Mszy świętych rano, oczywiście oprócz niedziel, sobót, świąt i I piątku; tylko wieczorem a po nich Nabożeństwo majowe. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. W miarę możności gromadźmy się również pod kapliczkami i figurkami.

 3. W tym tygodniu wspominamy:

  • We wtorek: Św. Józefa robotnika.
  • W środę: Św. Atanazego, Biskupa i doktora Kościoła.
  • W czwartek: Uroczystość Maryi Panny, Królowej Polski. Bardzo ważne święto Maryjne. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00. Uroczystość patriotyczna o 10.15 na Rynku w Brzesku. U nas o 10.00 uroczyste przyjęcie do grona DSM.
  • W piątek: Św. Floriana, męczennika, patrona strażaków
  • I czwartek, piątek, sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od 17.00. Zapraszamy w I czwartek miesiąca, na 17.00 na adorację w intencji powołań kapłańskich. Zaś w I sobotę na 7.00 na Mszę św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. W piątek po Mszy św. o 7.00 posługa do chorych.
 4. A teraz uwaga: Zarząd Regionu Małopolskiego NSZZ "Solidarność" oraz Oddział Bochnia-Brzesko organizuje u nas uroczystość upamiętniającą 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości w dniu 4 maja. Program: o 10.00 spotkanie w Karczmie "Rzym", o 12.00 Msza św. w naszym kościele, o 13.00 sadzenie 100 Dębów Niepodległości, w lesie przy naszym kościele. Zostali zaproszeni wszyscy proboszczowie z dekanatu Bochnia i Brzesko, a także władze samorządowe z tych miast. Zapraszamy też licznie parafian.

 5. Powoli zbliża się uroczystość Bożego Ciała, 31 maja. Trzeba więc przygotować ołtarze na procesję. Niech w tym roku przygotują je mieszkańcy poszczególnych ulic: I ołtarz, koło pomnika – mieszkańcy ul. Piwnej; II ołtarz, przy ulicy Kołłątaja – mieszkańcy ulic: Spacerowej, Piaskowej, Zagłoby; III ołtarz, przy plebanii – mieszkańcy ulic: Odrodzenia, Oświecenia, Gen. Wł. Sikorskiego;, IV ołtarz, przy kościele – mieszkańcy ulic: Czarnowiejskiej, Chmielnej, Konstytucji 3 maja. Banery są już gotowe. Trzeba przygotować resztę. Można kontaktować się w tych sprawach z Ks. Andrzejem, czy kościelnym.

 6. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy na 19 maja, sobotę, na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Cieszy się ona wielkim zainteresowaniem Można już się zapisywać, bo naprawdę warto. Miejsc już mało.

 7. Jest też organizowana pielgrzymka autokarowa do Włoch i Medziugorie w dniach 17-27 wrzesień, 11 dni. Program bardzo interesujący, cena przystępna. Program na tablicy ogłoszeń. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Ks. Kazimierzem, który też na nią się wybiera.

 8. Ks. Maciej Biedroń z parafii św. Jakuba w Brzesku, organizuje trzydniową autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Niepokalanowa i Sanktuariów Warmii i Mazur. Jest jeszcze kila wolnych miejsc. Termin pielgrzymki to 29 czerwca do 1 lipca br. Koszt to 530 zł. Szczegóły i zapisy u Ks. Macieja i w kancelarii parafii św. Jakuba do 4 maja. Zapraszamy!

 9. W naszej parafii rozpoczynają działalność Kółka Koronkowe Dzieci, z klas 1-7. Należący odmawiają jeden Dziesiątek Koronki do Miłosierdzia Bożego każdego dnia. Spotkania będą raz w miesiącu. Zainteresowani proszeni są o kontakt z opiekunem, p. Franciszką Janorą, ul. Jagodowa, katechetką.

 10. W przyszłą niedzielę odpust w Uszwi, gdzie kazania odpustowe będzie głosił Ks. Kazimierz.

 11. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie i kwiaty dla kościoła mieszkańcom ulic: Jagodowej, Prostej, za Lasem. W tym tygodniu o to prosimy mieszkańców ulicy Stawowej.

 12. Pamiętajmy o sięganiu po prasę katolicką. A jest co poczytać!

 

 

INTENCJE MSZALNE: 29.04.2018 - 06.05.2018 R.

 • Poniedziałek:

  1. ++ Stanisława, Marii Zięba - 18.00
  2. ++ Stanisława Łosia w 19 roczn. śm. i jego rodziców - 18.00
 • Wtorek:

  1. W int. Józefy i jej rodziny - 18.00
  2. + Stanisława Górnisiewicza, z int. Rosów i Franczaków - 18.00
 • Środa:

  1. + Marii Ciemięga w roczn. śm - 18.00
  2. + Adama Pukala z int. koleżanek z Caritas parafialnej - 18.00
 • Czwartek: Uroczystość NMP Królowej Polski

  1. + Władysława Zachary z int. najbliższej rodziny – 7.00
  2. W Int. Krystyny Figiel w 75 roczn. urodzin, z int. syna - 10.00
  3. + Stanisława Pudło, z int. sąsiadów, synów Sławomira, i Jacka z ul. Wodnej - 18.00
 • Piątek:

  1. + Stefana Czesaka, z int. rodziny Wąsików – 7.00
  2. W int. leśników i Solidarności - 12.00
 • Sobota:

  1. ++ Bronisławy, Władysławy Wyczesany, Włodzimierza w roczn. śm – 7.00
  2. W int. Anny i Jana Grabarz w w 20 roczn. ślubu - 7.00
 • Niedziela:

  1. W int. Marii i Tadeusza Kaczmarczyk w 57 roczn. ślubu – 7.00
  2. + Władysława Zachary, w 2 roczn,. śm. z int. najbliższej rodziny - 9.00
  3. ++ Franciszka, Anastazji Kądziołka, z int. rodziny - 11.00
  4. + Stanisława Płanety, z int. rodziny - 18.00