OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

ROK B, II 01.04.2018

 1. ALLELUJA, JEZUS ŻYJE ! Na Święta Zmartwychwstania Pańskiego i radosny czas Wielkanocy, życzymy wam, my kapłani, abyście codziennie w swoim życiu spotykali Jezusa, który pokonał śmierć i grzech. Niech Jego radość – radość zmartwychwstania – stanie się waszą radością. Niech Jego zwycięstwo, stanie się waszym zwycięstwem. A dar pokoju niech stanie się w pełni udziałem każdego z Was. Alleluja – Jezus żyje! Spokojnych, Bożych Świąt Wielkanocy !

 2. Dziękujemy tym wszystkim bez wymieniania, którzy przyczynili się do uświetnienia świąt, w kościele pod względem dekoracyjnym, modlitewnym, liturgicznym. Bóg zapłać. Szczególnie zaś dziękujemy Radzie Duszpasterskiej i chętnym, za zrobienie Ciemnicy, Grobu Pańskiego i udekorowanie kościoła. A także Młodzieżowej Ochotniczej Straży za wartę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy również za ofiary przy Grobie Pańskim i za inne ofiary. Dziękujemy za także tym, którzy zrobili paczki rodzinne i przyczynili się do innych paczek.

 3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest tradycyjnie na KUL i PAT w Tarnowie. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.

 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa o godz. 11.30. W naszej parafii zapraszamy w przyszłą niedzielę na Godzinę Miłosierdzia do kościoła na godz. 15.00. Również wtedy modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze. Nowenna do Miłosierdzia Bożego – w tygodniu po Mszach świętych.

 5. W tym tygodniu przeżywamy:

  • Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, na 17.00 a potem na Mszę świętą. W pierwszy Piątek po Mszy św. O 7.00, posługa sakramentalna względem chorych. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. O godz. 7.00 i Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.
 6. Spotkania:

  • W piątek o 19.30 w kościele Miłosierdzia Bożego dekanalne spotkanie młodzieży. Prosimy aby młodzież z parafii tam się udała.
  • Sobotę o 10.00 w kościele Miłosierdzia Bożego Diecezjalne obchody Święta Miłosierdzia Bożego z udziałem Ks. Biskupa Ordynariusza. Zostaną również wręczone nagrody Caritas Ks. Biskupa za działalność charytatywną, również i z naszej parafii.
 7. Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku, zaprasza z okazji Odpustu Parafialnego, na misterium; "Tajemnica Eucharystii" w wykonaniu Grupy 25+ i Chóru Gaudium, zrealizowanej według boliwijskiej stygmatyczki Cataliny Riwas, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Mszy św. O 19.15, czyli o godz. 20.15. Ks. Wojciech proboszcz będzie w naszym kościele odprawiał Mszę św. W środę o godz. 18.00, gdzie spotka się z naszymi parafianami po Mszy św. I będzie rozdawał darmowe bilety wstępu. Zachęcamy bo warto!

 8. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom ulic: Łączyska i Wodnej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Bagiennej cz. I i Cichy Kącik.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 02.04.2018 - 08.04.2018 R.

 • Poniedziałek Wielkanocny:

  1. + Jana Sachy w 3 roczn. śm. z int. matki - 7.00
  2. ++ Kamila i Franciszka Pytka - 9.00
  3. W int. Emilii Paluchowskiej w 80 roczn. urodzin, z int. dzieci z rodzinami, oraz w int. Mieczysława Paluchowskiego w 60 roczn. urodzin, z int. żony i córek z rodzinami - 11.00
  4. W int. Krystyny Figiel w 75 roczn. urod. z int. wnuków – 11.00
  5. W int. dobrodziejów Caritas, tych którzy przyczynili się do zrobienia "Paczek Rodzinnych" - 18.00
 • Wtorek:

  1. + Ryszarda Bakalarza z ok. imienin - 7.00
 • Środa:

  1. + Andrzeja Kapałki w 4 roczn. śm. - 18.00
  2. W int. Stanisławy i Stanisława w 65 roczn. urodzin - 18.00
 • Czwartek:

  1. + Mieczysława Elgeta – 18.00
  2. + Adama Kani, z int. Krystyny kuzynki z rodziną - 18.00
 • Piątek:

  1. + Adama Kani z int. Janiny kuzynki z mężem – 7.00
  2. + Feliksa Chmielarza, w 32 roczn. śm. - 18.00
 • Sobota:

  1. ++ Grażyny, Fryderyka – 7.00
  2. + Stanisława Górnisiewicza, z int. kolegów Stanisława Firmy MWM z Brzeska - 7.00
 • Niedziela:

  1. ++ Michała, Anieli, braci i sióstr z rodziny Fijałkowskich – 7.00
  2. + Danuty Klich, z int. siostry z rodziną - 9.00
  3. ++ Janiny, Józefa Magiery z int. dzieci - 11.00
  4. + Józefa Bąka, w 3 roczn. śm. z int. żony - 18.00