OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

ROK B, II 25.03.2018

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, w którym przeżywamy w sposób szczególny wydarzenia które miały miejsce w Wieczerniku, w Ogrojcu, na Golgocie. Starajmy się go przeżyć pobożnie i w skupieniu. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm, a po Mszy św. konkurs na najpiękniejszą palmę, organizowany przez Parafię i Zarząd Osiedla Słotwina. Dziękujemy tym wszystkim, którzy trudzili się i zrobili większe palmy.

  Zapraszamy na Gorzkie Żale na 17.00. Składka na kwiaty do kościoła, i dekoracje na święta na Gorzkich Żalach.

  W tym tygodniu będziemy spowiadali przez całe dni w parafiach Miłosierdzia Bożego, i św. Jakuba. Szczególnie w poniedziałek, wtorek i środę. Dlatego kancelaria parafialna będzie czynna w pon. Po Mszy św. wieczornej, i rano o 7.30 we wtorek i środę. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek, w Wielką Sobotę i oczywiście w święta, kancelaria nieczynna.

 2. W tym tygodniu przeżywamy szczególne dni:

  • WIELKI CZWARTEK: Pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu kapłaństwa. W tym dniu kapłani przeżywają swoje święto, dlatego modlimy się w ich intencji i składamy im życzenia. O godz. 18.00. Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a potem przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza adoracji, czyli tzw. Ciemnicy, oraz adoracja do godz. 22.00. Od godz. 21.00 adorację poprowadzi Odnowa w Duchu Św. zapraszamy wtedy licznie. Starajmy się licznie przyjść na Mszę św. a potem również czuwać przy Chrystusie.
  • WIELKI PIĄTEK: Pamiątka śmierci Chrystusa na krzyżu. O godz. 18.00. rozpoczną się obrzędy wielkopiątkowe. A wcześniej o 17.30 Droga Krzyżowa. Adoracja od godz. 7.00 do godz. 22.00. W Wielki Piątek od godz. 7.15 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Można ich zgłaszać, oprócz tych na I Piątek.
   W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Należy udekorować krzyże przydrożne. Ofiara złożona przy adoracji krzyża przeznaczona jest na Ziemię Świętą.
  • WIELKA SOBOTA: Trwamy przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i śmierć Chrystusa. O godz. 19.15 rozpoczną się obrzędy Wigilii Paschalnej. Przynieśmy świece do kościoła. Starajmy się zachować post do Mszy św. wieczornej.
   Do południa poświęcenia pokarmów o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Starajmy się przychodząc święcić pokarmy znaleźć również czas na chwile modlitwy przy Grobie Pańskim. Znajdźmy też czas na chwile adoracji w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Kościół będzie otwarty od godz. 7.00 będzie można wejść aby się pomodlić, czy to przy Ciemnicy, czy to przy Grobie Pańskim.
  • W Wielką Sobotę DSM i GAM, będzie rozprowadzać ręcznie robione ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie dwudniowej wycieczki parafialnej. Prosimy o wsparcie finansowe na ten cel. Jest to nagroda za roczny wysiłek i prace na rzecz parafii. Podpisany: Ks. Andrzej. W poniedziałek spotkanie całej LSO.
  • W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych niedzielny, a więc; o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.
 3. REZUREKCJA W WIGILIĘ PASCHALNĄ PO ZAKOŃCZENIU OBRZĘDÓW, z procesją trzy razy wokół kościoła. Jest to bardziej naturalne, bo Wigilia Paschalna jest już celebracją Zmartwychwstania. Dlatego przygotujmy wcześniej feretrony, sztandary, niech niosą je ci co zawsze.

  • W Wielką Środę , zapraszamy na Brzeską Drogę Krzyżową, która rozpocznie się o godz. 19.00 przy naszym kościele, a zakończy się przy kościele św. Jakuba.
  • W Wielki Wtorek o 10.00 pogrzeb + Adama Kani z ul. Prostej. Dobry Jezu….
 4. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Na Górkach za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic; Łączyskiej i Wodnej.

 5. Oddział parafialny Caritas informuje że wydawanie paczek świątecznych odbędzie się w Wielki Poniedziałek , tj.26 marca od godz. 13.00 – 15.00 na plebanii. A paczki RODZINA RODZINIE, można dostarczać dzisiaj po każdej Mszy świętej.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 26.03.2018 - 01.04.2018 R.

 • Wielki Poniedziałek:

  1. + Tomasza Lisa - 18.00
  2. Dziękczynna za przebytą operację i powrót do zdrowia dla Julii - 18.00
 • Wielki Wtorek:

  1. O szczęśliwą operację i powrót do zdrowia dla Anny - 7.00
  2. ++ Jana, Marii Żabówka - 7.00
 • Wielka Środa:

  1. + Jana Borowca z int. żony i dzieci - 18.00
  2. + Piotra Panka, z int. Roberta Bociana, kolegi - 18.00
 • Wielki Czwartek:

  1. Z podz. Za szczęśliwy przebieg operacji i o zdrowie dla Karolka – 18.00
  2. Z podz. za dar kapłaństwa - 18.00
 • Sobota - Wigilia paschalna

  1. ++ Bronisławy w roczn. śm., Władysławy Wyczesany, Włodzimierza /s/ – 19.15
  2. W pewnej intencji - 19.15
 • Niedziela Wielkanocna:

  1. ++ Mariana Dadeja, Wandy, Stefana Kłusek – 7.00
  2. + Adama Gawlaka w 26 roczn. śm. - 9.00
  3. + Jana Borowca w 1 roczn. śm. - 11.00
  4. ++ Janiny w 1 roczn. śm., Józefa z okazji imienin Magiera z int. najbliższej rodziny - 18.00