OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK B, II 18.03.2018

 1. To już 5 Niedziela Wielkiego Postu, który powoli dobiega końca. Aby jeszcze bardziej go przeżyć pomogą nam Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale na 17.00 i na Drogę Krzyżową w piątek na 17.30. Poprowadzi ją Służba Liturgiczna.

  W przyszłą środę przypada 8 rocznica śmierci Ks. Stanisława Marka. Msza święta w jego intencji będzie o godz. 18.00.

  Dzisiaj na Gorzkich Żalach, a także w następną niedzielę będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, jak również na dekoracje do Grobu i Ciemnicy.

  Jutro o godz. 14.00 pogrzeb + Danuty Klich z ul. Kopernika. Dobry Jezu……

  Do chorych posługa sakramentalna przed świętami będzie W. Piątek od godz. 7.15.

 2. W najbliższą czwartek będzie w naszej parafii spowiedź święta wielkopostna. Od 15.00 – 18.00, z przerwą od 16.30 – 17.00. Będzie spowiadało kilka kapłanów. Zachęcamy do spowiedzi w naszej parafii, gdzie praktycznie można się wyspowiadać bez kolejki, natomiast w innych parafiach w mieście trzeba nieraz długo czekać.

 3. Najbliższą niedziela to Palmowa. Na sumie o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Natomiast parafia razem z zarządem Osiedla Słotwina organizuje konkurs na najładniejszą palmę. Rozstrzygniecie konkursu po Mszy świętej o godz. 11.00.

  Składka z Niedzieli Palmowej przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie

 4. Ogłoszenia Caritas: Prosimy o dostarczenie paczek RODZINA DLA RODZINY koniecznie 25 marca 2018 r. tj. w przyszłą niedziele po każdej Mszy św. I Gorzkich Żalach do zakrystii w kościele. Na każdej paczce proszę napisać numer rodziny. Zaś wydawanie paczek świątecznych odbędzie się 26 marca 2018 r. tj. w Wielki Poniedziałek w godzinach od 13.00 do 15.00 na plebanii.

 5. W piątek spotkanie ministrantów i aspirantów a także DSM i Grupy apostolskiej młodzieży.

 6. Oddziały Akcji Katolickiej parafii: NMP Matki Kościoła i św. Jakuba, Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku zapraszają na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami miasta. To już II Droga Krzyżowa wspólna dla całego Brzeska organizowana przez trzy brzeskie parafie. Rozpocznie się 28 marca 2018 r. o godz. 19.00 w naszym kościele parafialnym, przejdzie pod krzyż misyjny przed kościołem Miłosierdzia Bożego i zakończy się przed kościołem św. Również Ekstremalna Droga Krzyżowa, 23 marca w piątek w Miłosierdziu Bożym. Więcej na afiszu.

 7. Ks. Marek Kądziołka, nasz rodak, proboszcz Domosławic, serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Trójmiasta od 9 do 11 kwietnia z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program na specjalnym afiszu na tablicy ogłoszeń.

 8. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom ulicy Parcelowej, Rzemieślniczej i Solskiego cz. Wschodnia. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Na Górkach.

 9. Można nabywać czasopisma religijne z ciekawymi artykułami. A także baranki i paschaliki na stół wielkanocny.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 19.03.2018 - 25.03.2018 R.

 • Poniedziałek:

  1. ++ Józefa /tata/ z okazji imienin - 18.00
  2. W int. członkiń Róży zelatorki Marii Kusiak - 18.00
 • Wtorek:

  1. ++ Józefa, Rozalii Dubiel - 7.00
  2. W int. Józefy w dniu imienin, z intencji dzieci - 7.00
 • Środa:

  1. + Ks. Stanisława Marka, w 8 roczn. śm. z int. Ks. Kazimierza - 18.00
 • Czwartek:

  1. + Zdzisława Kobosa, z int. rodziny Starostków – 7.00
  2. + Stanisława Górnisiewicza, z int. rodziny Lachów - 7.00
 • Piątek:

  1. + Józefy Kądziołka w 12 roczn. śm. z int. brata - 18.00
  2. W int. młodzieży z naszej parafii, i o powołania kapłańskie i zakonne
 • Sobota:

  1. + Marii Zawadzkiej z int. polonistów ze Szkoły Podstawowej córki Małgorzaty – 7.00
  2. + Stanisławy Martyka, z int. Elżbiety, wnuczki z Robertem i Marią - 7.00
 • Niedziela:

  1. W pewnej intencji, Bogu wiadomej – 7.00
  2. + Ewy Dal z domu Gawlak, w 13 roczn. śm. - 9.00
  3. + Józefy Biel, w 1 roczn. śm. - 11.00
  4. W int. parafian - 18.00