OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK B, II 25.02.2018

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Niech nam w tym pomogą: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00, oraz Droga Krzyżowa w piątek o 17.30. Zapraszamy wszystkich. Następną Drogę Krzyżową poprowadzi Akcja Katolicka.

  Dzisiaj też modlimy się w intencji Misji i do puszek składamy ofiary na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za nie. Zaś na godz. 18.00 na Mszę św. zapraszamy młodzież.

 2. W tym tygodniu przeżywamy:

  • Pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i w piątek od 17.00, i pół godziny przed każdą Mszą świętą. Po Mszy św. rannej w piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  • W I czwartek zapraszamy na 17.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i Mszę św. o 18.00. Zaś w I sobotę miesiąca zapraszamy na godz. 7.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót miesiąca.
  • W niedzielę Święto św. Kazimierza, królewicza. Solenizantom składamy życzenia poparte modlitwą.
  • W poniedziałek – Modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym, a takze aspirantów. Zaś następną niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Odnowy w Duchu Świętym, Caritasu, Chóru Parafialnego na plebanii. Zapraszamy !
  • W środę na Mszę św. o 18.00 zapraszamy uczniów klasy VII i II Gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
  • W piątek po Mszy św. DSM i Grupy apostolskiej młodzieży.
 3. Ogłoszenia Caritas: Nadchodzą Święta Wielkanocne. Zadbajmy o to by były one radosne dla wszystkich. Rozejrzyjmy się wokół, może są wśród nas osoby potrzebujące pomocy – schorowany rencista, emeryt, ktoś samotny. Pomóżcie nam dotrzeć do tych osób zgłaszając ich dane. Liczymy na waszą pomoc i zapewniamy dyskrecje. Caritas parafialna. Kontaktowy nr. Telefonu: 601 574 869; 880 662 574.

  Caritas parafialna zachęca wszystkich parafian do nabywania baranków i paschalików wielkanocnych. Ofiara za baranka to 5 zł, za paschalik też 5 zł. Mile widziane większe datki. Dzieci zaś zapraszamy po skarbonki (są na stoliku z gazetami). Jałmużna zebrana przez Was to "Dar Juniora dla Seniora". Bóg zapłać! Caritas parafialna.

 4. Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie kościoła, mieszkańcom ulicy Kołłątaja cz. I. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Kołłątaja cz. II, Odrodzenia, Oświecenia, Gen. Wł. Sikorskiego.

 5. Czytajmy chętnie czasopisma religijne, bo warto!

 

 

INTENCJE MSZALNE: 26.02.2018 - 4.03.2018 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Teresy Rudnik, z int. sąsiadów z ul. Łączyska - 18.00
  2. + Kazimierza Bernacika, z int. koleżanek i kolegów z pracy, Barbary córki - 18.00
 • Wtorek:

  1. + Władysławy Sady, z int. Marka Lenart - 7.00
  2. + Zdzisława Kobosa, z int. Czesława, kuzyna – 7.00
 • Środa:

  1. + Tadeusza Lisa, w 7 roczn. śm. - 18.00
  2. + Stanisława Górnisiewicza, z int. koleżanek z pracy Ewy, córki - 18.00
 • Czwartek:

  1. + Marii Zawadzkiej, z int. sąsiadów i przyjaciół – 7.00
  2. + Ks. Andrzeja Mleczko, z int. Teresy bratanicy z rodziną - 7.00
 • Piątek:

  1. + Stefana Czesaka, z int. Cierniaków, sąsiadów - 7.00
  2. ++ Heleny Boryczko, Władysława, Jana Szeligi - 18.00
 • Sobota:

  1. + Genowefy Wojas, w 1 roczn. śm. z int. Dominika wnuka z żoną Dorotą – 7.00
  2. + Stanisławy Martyka, z int. Bożeny, córki - 7.00
 • Niedziela:

  1. + Kazimierza Jankowskiego – 7.00
  2. + Kazimierza Bernacika z okazji imienin - 9.00
  3. W int. Józefy Żurek, z okazji 90 roczn. urodzin, z int. dzieci, wnuków i prawnuków – 9.00
  4. W int. Ks. Kazimierza z okazji imienin - 11.00
  5. W Int. parafian - 18.00