OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ROK B, II 24.12.2017

4 NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Pan już jest blisko. Dzisiaj Msze święte tylko do południa. Nie ma Mszy świętej wieczornej ponieważ wieczorem w naszych domach zasiądziemy w zgodzie do wigilijnego stołu, przełamiemy się opłatkiem. Niech towarzyszy temu czytanie Pisma świętego, modlitwa, zaproszenie samotnych. O godz. 24.00 udajmy się licznie na Pasterkę. Składka z Pasterki zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

 2. W Dzień Bożego Narodzenia Msze święte o godz. 24.00 – Pasterka a następnie porządek niedzielny czyli o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Niezależnie czy przyjdziemy na Pasterkę, przyjdźmy również na Msze świętą także w ciągu dnia świątecznego, bo trudno w tak wielkie święto zostać w domu.

 3. W drugi dzień świąt Świętego Szczepana. Składka na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie. Również w naszej parafii kolęda misyjna. Przyjmijmy życzliwie kolędników misyjnych, którymi będą dzieci i młodzież. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.

  Również w tym tygodniu przeżywamy: W środę: Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie i kosztowanie wina. Przynieśmy je do kościoła. W czwartek: Świętych Młodzianków Męczenników.

 4. W przyszłą środę rozpocznie się wizyta duszpasterska parafii, zwana kolędą. Jest ona wizytą kapłana w rodzinie. Do jej istoty należy wspólna modlitwa i błogosławieństwo rodzin. Stąd przygotujmy ołtarzyk domowy. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechez. Starajmy się aby w tym czasie w domu byli wszyscy obecni. Będzie można porozmawiać o sprawach rodzinnych, parafialnych, duszpasterskich. W tym roku wizyta będzie prowadzona pod kątem życia religijnego rodzin i zaangażowania w sprawy parafialne. W czasie kolędy Msze święte w dzień powszedni będą odprawiane tylko rano. W niedzielę i święta kolędy nie będzie. Program jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

  Oto program kolędy:
  W środę: Ul. Za Lasem, Jagodowa, Prosta; oraz Ul. Kopernika.
  W czwartek: Ul.Bagienna cz. I, Cichy Kącik; oraz Wyspowa, Bagienna cz. II.
  W piątek: Ul. Stawowa; oraz Ul. Dworcowa i Kołłątaja.
  W sobotę Ul. Solskiego; oraz Ul. Kolejowa, Na Górkach.
  Kolęda rozpoczyna się od godz. 8.00. Prosimy o pojazdy.

 5. W przyszłą niedzielę ostatni dzień Roku Kalendarzowego. Msze św. do południa według stałego porządku. Natomiast po południu zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za cały rok na 15.30, a nie na 18.00. Będzie kazanie podsumowujące inne niż do południa, Nieszpory i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Warto przyjść w tym dniu nawet dwa razy do kościoła.

 6. Dziękujemy Akcji Katolickiej za zrobienie szopki i wystrój kościoła i tym, którzy im pomagali. Dziękujemy tym, którzy ofiarowali lub zakupili choinki do kościoła. Dziękujemy także za ofiarę na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom ulic; Wyspowej i Bagiennej cz. II. W tym tygodniu prosimy także o to mieszkańców ulic; Głuchej, Młyńskiej i Słotwińskiej.

 7. Sięgnijmy po prasę katolicką, jest wiele do czytania. Szczególnie "Gość Niedzielny", zwiększona objętość – cena 8 zł., "Kościół nad Uszwicą", "Miłujcie się" i inne.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 25.12 - 31.12.2017 R.

 • Poniedziałek - Boże Narodzenie:

  1. W pewnej intencji - 0.00
  2. W pewnej intencji parafian - 0.00
  3. + Kazimierza Jankowskiego w 2 roczn. śm. - 7.00
  4. + Stanisława Kusiaka, z int. dzieci z rodzinami - 9.00
  5. ++ Julii, Edwarda, Franciszka Zięcia - 11.00
  6. W int. Joanny i Piotra Janiszewskich w 2 roczn. ślubu - 18.00
 • Wtorek - Św. Szczepana:

  1. + Jana Cichońskiego - 7.00
  2. + Bogumiły Ważydrąg z int. męża – 9.00
  3. + Szczepana Wojdaka, z int. żony z dziećmi i rodziną – 11.00
  4. + Władysława Jakubczyka, 7 roczn. śm. z int. /c/ z rodziną – 18.00
 • Środa:

  1. W int. Janiny Jakubczyk w 80 roczn. urodzin, z int. córki z rodziną, wnukiem Edwardem, z żoną i dziećmi – 7.00;
  2. W int. Bogu wiadomej - 7.00
 • Czwartek:

  1. + Mieczysława Cichońskiego - 7.00
  2. ++ Leksów i Szewczyków – 7.00
 • Piątek:

  1. ++ Andrzeja, Marii, Tadeusza Ciemięgi, Stanisławy, Tadeusza Koczwary - 7.00
  2. ++ Salomei, Władysława Górków – 7.00
 • Sobota:

  1. + Eugeniusza Bąka – 7.00
  2. + Kazimierza Bernacika, z int. Ewy, chrześnicy – 7.00
 • Niedziela:

  1. W int. członkiń Róży zelatorki Barbary Wąsik, dziękczynna za cały rok – 7.00
  2. + Cecylii Suwara z int. Barbary z Adamem – 9.00
  3. W int. Anny i Dariusza Stec w 10 rocz. ślubu, z int. Jana ojca - 11.00
  4. Dziękczynna za parafian na zakończenie roku - 15.30