OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ROK B, II 17.12.2017

3 NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejsza niedziela w Liturgii Kościoła nazywa się "Gaudete", "Radujcie się". Cieszymy się z tego że Pan Jest z nami, że przychodzi aby nas zbawić. W sobotę zakończenie Rorat. Niech dzieci przyniosą naklejanki. Dostaną małe nagrody. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w Roratach, w tym ostatnim tygodniu, dzieci, młodzież i dorosłych.

  Dzisiaj o 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca świętego.

  Spowiedź adwentowa będzie 19 grudnia we wtorek od godz. 15.00 – 18.00 z przerwą od 16.30 do 17.00. Będzie nam służyło 6 kapłanów. Skorzystajmy!

 2. Na święta pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Tych których odwiedzamy na I piątek miesiąca, a także zgłoszonych. Odwiedziny chorych planowane są 21 grudnia, w czwartek po Mszy św. rannej – roratniej.

 3. Spotkania w tym tygodniu:

  • W poniedziałek modlitewne Odnowy w Duchu Świętym. Także aspirantów.
  • W środę na Mszy św. o godz. 18.00 przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.
  • W piątek o godz. 17.00 – DSM, a o 18.00 Grupy apostolskiej młodzieży.
   Po Mszy sw krótkie spotkanie kolędników misyjnych
 4. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarcze w ostatnią niedzielę na sumę 3940 zł, a także do kopert. Złożyło je przez miesiąc 20 osób na sumę 2620 zł. Dziękujemy także mieszkańcom ulic: Bagiennej cz. I, Cichy Kącik za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic. Bagienna cz. II i Wyspowej.

 5. W przyszłą niedzielę, nie będzie Mszy świętej wieczornej, ponieważ przypada Wigilia Bożego Narodzenia i wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Msze święte więc tylko do południa według ustalonego porządku.

 6. Z racji spowiedzi św. w innych parafiach w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek, wieczór i we wtorek rano, w godzinach przyjęć. Sprawy bardzo pilne po kontakcie z kapłanami.

 7. Niech dzieci ustroją jedną choinkę przy żłóbku swoimi wyrobami, które niech wykonają sami. Niech je przyniosą w piątek na Mszę świętą wieczorną.

 8. Do nabycia czasopisma religijne, a także świece "Caritas" na stół wigilijny, a także opłatki. Natomiast Caritas Parafialna informuje, że wydawanie paczek na święta będzie w poniedziałek, 18 grudnia czyli jutro od 13.00 – 15.00, na plebanii. Wejście główne od ulicy Kołłątaja.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 18.12 - 24.12.2017 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Ks. Andrzeja Mleczko, z int. koleżanek i kolegów LO w Mościcach - 18.00
  2. ++ Zuzanny, Alojzego w 10 roczn. śm. Ciurej, z in. Michała wnuka, z Anną żoną - 18.00
 • Wtorek:

  1. + Stefana Czesaka, z int. Ziomków - 6.45
 • Środa:

  1. + Adama Świerczka w 4 roczn. śm. - 18.00
  2. + Stefana Czesaka z int. żony - 18.00
 • Czwartek:

  1. +++ Adama, Anny Laska - 6.45
  2. + Stefana Czesaka, z int. Dubielów z rodziną - 6.45
 • Piątek:

  1. + Józefa Pajor - 18.00
  2. ++ Stanisława, Anny, Magdaleny – 18.00
 • Sobota:

  1. ++ Marii Góra w 12 roczn. śm., Czesława, Patryka Góry, z int. Pawła Góry z rodziną – 7.00
  2. ++ Krystyny, Eugeniusza, Janiny Mucha – 7.00
 • Niedziela:

  1. + Stanisława Dadeja, w 1 roczn. śm. – 7.00
  2. + Czesławy Smaga w 15 roczn. śm. – 9.00
  3. ++ Antoniego, Władysławy w 57 roczn. śm. - 11.00