OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ROK A, I 26.11.2017

34 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego. Po każdej Mszy świętej oddamy się Chrystusowi Królowi Wszechświata, odmawiając Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa Za Króla i Pana.

  W Tarnowskiej katedrze na Mszy św. o godz. 10.30 ks. Biskup Ordynariusz wręczy 40 osobom z diecezji medale "Dei Regno Serwire", "Służyć Królestwu Bożemu". Miło mi poinformować, ze wśród nich są 3 osoby z naszej parafii. Biel Eugeniusz, Dubiel Andrzej i Kołodziej Barbara. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy, dalszej służby w parafii dla dobra kościoła Chrystusowego.

 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu. Roraty w poniedziałek, środę i w piątek o 18.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o 6.45 rano. Rano przed Roratami śpiewamy Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy wszystkich; dorosłych, młodzież, a także dzieci z lampionami. Będziemy na Roratach wpatrywać się w postać Św. Józefa. Niech dzieci zgłaszają się do zakrystii po plansze.

 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

  • W czwartek Św. Andrzeja, Apostoła. Wszystkim solenizantom na czele z ks. Andrzejem składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą. Ks. Andrzej od poniedziałku do czwartku będzie brał udział w rekolekcjach zamkniętych w Zakopanem. Módlmy się w jego intencji.
  • Pierwszy piątek miesiąca i sobota. Spowiedź święta w środę, w piątek od 17.00, także pół godziny przed każdą Mszą świętą. W pierwszy Piątek jeszcze Msza święta rano o 7.00 a potem wyjazd do chorych z posługą sakramentalną. Zaś w I sobotę zapraszamy na godz. 7.00 na Mszę św. i Nabożeństwo pierwszych pięciu Sobót miesiąca.
 4. Spotkania w tym tygodniu:

  • W piątek o 17.00 DSM, a o 18.00 Grupy Apostolskiej młodzieży.
  • Spotkanie ze św. Mikołajem dla LSO, DSM, Grupy Apostolskiej Młodzieży, dzieci i innych odbędzie się 3 grudnia po Mszy świętej o godz. 11.00. Niech rodzice pomogą św. Mikołajowi. Dzieci zaś zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 11.00.
 5. Dziękujemy także mieszkańcom ulic: Solskiego, strona wschodnia, Parcelowej, Rzemieślniczej za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Na Górkach.

 6. Warto sięgnąć po prasę katolicką, bo jest co poczytać.

 

 

INTENCJE MSZALNE: 27.11 - 3.12.2017 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Ks. Andrzeja Mleczko, z int. rodziny Kołodziej - 18.00
 • Wtorek:

  1. + Władysławy Sady, z int. Elżbiety Dziedzic - 7.00
 • Środa:

  1. + Andrzeja Kapałki z ok. imienin, z int. przyjaciół Teresy i Jerzego - 18.00
 • Czwartek:

  1. + Zdzisława Kobosa, z int. Wioletty córki, z Kamilem synem - 7.00
 • Piątek:

  1. + Marii Zawadzkiej z int. sąsiadów i przyjaciół - 7.00
  2. + Ks. Andrzeja Mleczko, z int. rodziny Tolasz - 18.00
 • Sobota:

  1. ++ Kazimiery w 12 roczn. śm., Joanny, Antoniego – 7.00
  2. + Zuzanny Rybackiej, z int. Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii – 7.00
 • Niedziela:

  1. W int. Ks. Andrzeja, z okazji imienin, z int. członków Odnowy w Duchu Św. – 7.00
  2. W int. małej Martyny Szczepanowicz z podz. za sakrament chrztu św. w jego rocznicę – 9.00
  3. ++ Stanisława Radeckiego, Marii, córki - 11.00
  4. W int. Bogumiły i Władysława Sarlej, o zdrowie i błog. Boże, z int. Beaty, córki - 18.00