OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22.10.2017

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: "Idźcie i głoście". Uświadamia on nam że każdy jest głosicielem Ewangelii. W tym tygodniu szczególnie będziemy się modlić w tej intencji. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele misyjne.

 2. W tym tygodniu przeżywamy: W środę – Wspomn. Św. Jana Pawła II; w sobotę – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 3. Trwajmy na modlitwie Różańcowej; w dzień powszedni po Mszy świętej wieczornej, zaś w niedzielę o godz. 17.30, zaś w sobotę 0 7.00. Niech w tym tygodniu je poprowadzą : W poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym; we wtorek – Róża Płachty Agaty; w środę – Róża Bernat Zofii; w czwartek – Akcja Katolicka; w piątek – nowa Rada Duszpasterska; w sobotę – Caritas.

 4. Wybory do Rady Duszpasterskiej zakończone. W wyniku głosowania w ubiegłą niedzielę do Rady Duszpasterskiej będą należeć następujące osoby: Z wyboru wiernych: 1. Górka Maria, 2. Dubiel Andrzej, 3. Serwin Barbara, 4. Kwaśniak Janusz, 5. Strojny Piotr, 6. Cabała Anna, 7. Pajor Teresa, 8. Zdybel Henryk, 9. Ciurej Marcin, 10. Chudyba Antoni; 11. Biel Andrzej; z urzędu: 12. Szuba Ewa z Akcji Katolickiej, 13. Kucia Urszula, z Odnowy w Duchu Świętym, 14. Kołodziej Barbara z Caritas parafialna, 15. Ks. Papież Andrzej, 16. Ks. Grych Kazimierz; z nominacji Ks. Proboszcza, 17. Falkowski Józef, 18. Janora Andrzej. Głosowało 440 osób, o 100 mniej niż 5 lat temu. Dziękujemy im. A osobom wybranym gratulujemy i życzymy owocnej współpracy z kapłanami dla dobra parafii i Kościoła. Szczęść Boże! Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy w piątek po Mszy św. na pierwsze spotkanie.

 5. Spotkania w tym tygodniu:

  • W poniedziałek – Aspirantów i ministrantów, po Mszy św.
  • W piątek – DSM o 17.00. Rady Duszpasterskiej po Mszy św. wieczornej.
  • W przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 18.00, zapraszamy młodzież naszej parafii.
 6. Już niedługo listopad – miesiąc kiedy szczególnie modlimy się za zmarłych. Można jeszcze pobrać kartki wspominkowe ze stolika. Można również ofiarować do kościoła, jako dekorację ołtarza, chryzantemy, w doniczkach, jak również i znicze.

 7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piwnej za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Konstytucji 3 maja, Czarnowiejskiej, Spacerowej, Piaskowej, Zagłoby.

 8. W piątek o 14.30 na placu kościelnym będzie zbiórka elektro odpadów. Prosimy je przywozić wcześniej.

 9. Nie dajmy się prosić, by czytać prasę katolicką. A naprawdę jest co poczytać. Warto również obejrzeć film: "Dwie korony" o Św. Maksymilianie Kolbe, grany 0 19.00 w kinie Planeta.

INTENCJE MSZALNE: 23.10 - 29.10.2017 R.

  • Poniedziałek:

   1. + Marii Zawadzkiej z int. członkiń Róży Marii Górka - 18.00
   2. + Eugeniusza Leksa, z int. mamy - 18.00
  • Wtorek:

   1. + Krystyny, w roczn. śm. - 18.00
  • Środa:

   1. + Marii Zawadzkiej z int. członkiń Róży Marii Górka - 18.00
   2. + Anny Zwierz - 18.00
  • Czwartek:

   1. + Józefa Steca - 18.00
  • Piątek:

   1. ++ Janiny, Ireny, Czesława Elgetów - 18.00
   2. W int. parafian - 18.00
  • Sobota:
   1. O błog. Boże dla Marco w 24 roczn. urodzin i całej wspólnoty seminaryjnej, diecezji Adriano – Rovigo we Włoszech - 7.00
   2. + Romualdy w 1 roczn. śm. z int. rodziców - 7.00
  • Niedziela:

   1. +W int. członkiń Róży zelatorki Marii Gawenda – 7.00
   2. W int. członkiń Róży Zofii Bernat – 9.00
   3. + Heleny Jermak w 2 roczn. śm. - 11.00
   4. W int. Emilki w 7 roczn. urodzin z int. dziadków - 18.00