OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10.09.2017

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce. Modlimy się w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Dzisiaj też modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze. Bóg zapłać za nie.

  W przyszłą niedzielę o 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca Świętego.

 2. W tym tygodniu wspominamy:

  • We wtorek: Wspomn. Najświętszego Imienia Maryi.
  • W środę: Wspomn. Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  • W czwartek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • W piątek: Wspomn. Najświętszej Marii Bolesnej. Odpust w Limanowej. Program na afiszu. Wyjazd do Limanowej na specjalne Nabożeństwo w piątek o godz. 17.30 spod kościoła.
  • W sobotę: Wspomn. Św. Korneliusza papieża i Cypriana Biskupa, męczenników.
 3. Spotkania w tym tygodniu:

  • W poniedziałek LSO – po Mszy świętej.
  • W środę o 18.00 kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, z klas: VII, II i II Gimnazjum. Zapraszamy tych, którzy są z naszej parafii, mimo że chodzą do szkół poza parafią. Mają oni bowiem obowiązek przygotowywać się do Sakramentu Bierzmowania we własnej parafii.
  • W piątek 0 17.00, DSM, a o po Mszy św. wieczornej Grupy apostolskiej młodzieży.
 4. Już od dzisiaj można zgłaszać kandydatów do nowej Rady Duszpasterskiej. /Przeczytać Komunikat Ks. Biskupa Ordynariusza/. Prosimy na karteczkach napisać nazwiska trzech osób, i wrzucać do skrzynki na stoliku. Termin zgłaszania kandydatów do 6 października. Natomiast wybory do nowej Rady 15 października Takie wybory odbywają się co 5 lat. Potraktujmy tę sprawę bardzo odpowiedzialnie

 5. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Głuchej, Młyńskiej i Słotwińskiej za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulic: Jagodowej, Prostej i Za lasem.
 6. Czytajmy prasę katolicką. Do Nabycia również piękny album: "Cuda Różańca Świętego" w cenie 20 zł., a także książeczka o "Namaszczeniu chorych" za 1 zł. Warto! Warto wybrać się na film: "Fatima, ostatnia obietnica", w kinie Planeta grany codziennie o godz. 16.00
 7. Inne ogłoszenia:

  • Amazonki Brzeskie zapraszają wszystkie kobiety po przebytym raku piersi, na bezpłatne badania witaminy D w ramach projektu badawczego. Osoby chętne zapraszamy w najbliższy wtorek w godz. 10.00-15.00 do Domu Seniora (Stara Biblioteka, ul. Puszkina 4) lub kontakt telefoniczny na nr. Stowarzyszenia.
  • Urząd miejski zaprasza na Piknik Ekologiczny 16 września w sobotę na Placu Kazimierza w Brzesku w godz. 11.00-16.00. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  • Siostry Służebniczki zapraszają dziewczęta ze szkół średnich, oraz studentki na dni skupienia od 15-17 września u sióstr z parafii Miłosierdzia Bożego. Zapisy u siostry Sylwii w przedszkolu.
  • Parafia Jadowniki zaprasza wszystkich pielgrzymów w tym roku w Grupie nr 8 na Jasną Górę na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w niedzielę 17 września o godz. 15.30 w Jadownikach. Rozpoczęcie Mszą Świętą, a później spotkanie w Domu Parafialnym w Jadownikach.

INTENCJE MSZALNE: 11.09 - 17.09.2017 R.

 • Poniedziałek:

  1. ++ Ludwika, Adama Lechowicza - 18.00
  2. O uzdrowienie z ciężkiej choroby - 18.00
 • Wtorek:

  1. + Anieli, Michała Fijałkowskich - 7.00
 • Środa:

  1. +++ Józefa, Stanisławy Płachta w 5 roczn. śm. – 18.00
  2. W int. Kusiak Filomeny w 93 roczn. urodzin – 18.00
 • Czwartek:

  1. + Stanisława Górnisiewicza, z int. Kazimierza Kusiaka z rodziną - 7.00
  2. W int. Urszuli Msza św. urodzinowo – dziękczynno – błagalna, która dziękuje Bogu za dar drugiego życia, oraz cierpienie, które zbliżyło ją do Jezusa i Maryi, oraz z prośbą o łaskę zdrowie i dalszą opiekę - 7.00
 • Piątek:

  1. O Boże błog. dla Bryana, w 22 roczn. urodzin, i pozostałych 9 seminarzystów Diecezji Adia – Rovigo z Włoch, z których 7 było na Światowym Dniu Młodzieży w naszej parafii - 7.00
  2. W int. Bożeny i Józefa Falkowskich w 15 roczn. ślubu - 18.00
  3. W int. pielgrzymów, parafian – Limanowa - 19.30
 • Sobota:
  1. + Heleny Burzyńskiej - 7.00
  2. W int. Latocha Magda, Owczarek Rafał – intencja ślubna- 15.00
 • Niedziela:

  1. O błog. Boże i Dary Ducha Świętego, dla Franciszki i jej uczniów, z int. męża – 7.00
  2. W int. Urszuli z okazji urodzin, z int. Stanisława – 9.00
  3. ++ Jana, Alicji Walatek, z int. Anny /c/, z mężem – 11.00
  4. W int. Czesława Czesaka, o zdrowie i błog. Boże, oraz opiekę Matuchny Słotwińskiej, na dalsze lata, z int. żony z rodziną - 18.00