OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27.08.2017

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa piękną uroczystość ODPUSTU PARAFIALNEGO. Bóg zapłać Ks. Mgr Piotrowi Paskowi za przewodniczenie Eucharystii, za Słowo Boże które do nas przez cały dzień głosi. Dziękujemy pozostałym kapłanom za udział. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości, chórowi parafialnemu, organiście, kościelnemu, asyście liturgicznej, i innym. Dziękujemy p. plastyczce za dekoracje kościoła, jak również tym, którzy sprzątali plac kościelny, 14 osobom, dorosłym, młodzieży, p. gospodyni Teresie i pomocy w kuchni i innym chętnym osobom, którzy przyczynili się do zorganizowania Odpustu. Bóg zapłać !

 2. W tym tygodniu w przeżywamy:

  • W poniedziałek: Wspomn. Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • We wtorek: Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela
  • W piątek: Wspomn. Św. Bronisławy. Modlimy się także o pokój na świecie, wspominając 78 – rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.
  • Również I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek od 17.00, a także pół godziny przed każdą Mszą świętą. Do chorych z posługą kapłańską udamy się w I piątek po rannej Mszy świętej. W I sobotę zapraszamy na godz. 7.00, w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca.
  • W środę o 16.00 pogrzeb + Zdzisława Kobosa z Ul. Bagiennej. Dobry Jezu...
 3. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom ul. Bagiennej cz. I i Cichy Kącik. W tym tygodniu proszeni są o to mieszkańcy ulic Bagiennej cz. II i Wyspowej.

 4. Warto sięgnąć po prasę katolicką. Jest wiele ciekawych artykułów, które nas mogą ubogacić, i poszerzyć nasze wiadomości religijne. Dzisiaj też można nabywać pięknie wydany w ubiegłym roku album "Słotwińska Pani – Historia Parafii Brzesko - Słotwina", z ciekawym tekstem i zdjęciami o naszej parafii. A także zamówione obrazy Matki Bożej Częstochowskiej.

INTENCJE MSZALNE: 28.08 - 3.09.2017 R.

 • Poniedziałek:

  1. W int. rodziny Skoczków i Płudowskich - 18.00
  2. + Kazimierza Bernacika z int. Barbary, córki z dziećmi - 18.00
 • Wtorek:

  1. ++ Jana, Alicji Walatek z int. Anny, córki z mężem - 7.00
  2. W pewnej intencji - 7.00
 • Środa:

  1. + Amalii, Marii, Andrzeja – 18.00
  2. + Kazimierza Bernacika w 30 dzień po śm. – 18.00
 • Czwartek:

  1. + Mieczysława Gurgula - 7.00
  2. ++ Władysława, Rozalii Szewczyk - 7.00
 • Piątek:

  1. + Kazimierza Bernacika, z int. Rózy Romana Paleja - 7.00
  2. + Stefana Biernata z ok. imienin - 18.00
 • Sobota:
  1. ++ Stefanii, z ok. imienin, Walentego Nowaka - 7.00
  2. + Kazimierza Bernacika, z int. Krzysztofa, syna z rodziną - 7.00
 • Niedziela:

  1. ++ Bronisławy, Amalii – 7.00
  2. + Władysława Koczwary w roczn. śm. – 9.00
  3. ++ Józefy Kucia, Mariana, Władysławy Toboła – 11.00
  4. W int. Bernadetty, o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla dziecka - 18.00