OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16.07.2017

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy dzisiaj 15 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Modlimy się w intencji Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i składamy ofiary na jego utrzymanie. Bóg zapłać! Na Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca świętego.

  Drodzy parafianie. 8 lipca br. tj. sobota w naszej parafii odbył się "Piknik rodzinny". Pomimo burzliwej i ulewnej pogody, oraz braku nagłośnienia i jakichkolwiek nagrań, przybyli na piknik parafianie oraz goście spoza parafii, bawili się wyśmienicie. Czuć było rodzinną atmosferę, choć co chwila padał deszcz i przeszkadzał w rozgrywkach i różnych zabawach. Przy tej okazji organizatorzy pikniku oraz ksiądz Andrzej, zastępujący ks. Proboszcza, serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego pikniku. Również dziękujemy sponsorom oraz wszystkim ludziom dobrej woli za to, że dzięki ich ofiarności, dzień pikniku w naszej parafii był wyjątkowy i niepowtarzalny. Bóg zapłać. /Organizatorzy oraz ks. Andrzej/.

 2. Na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej są podane Msze święte które będą odprawiane tutaj w parafii, a także przez Ks. Kazimierza poza parafią, podczas urlopu.

  W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

  • We wtorek: wspomn. Św. Szymona z Lipnicy - kapłana.
  • W czwartek: wspomn. Błog. Czesława - kapłana.
  • W sobotę: Święto św. Marii Magdaleny.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odpust ku czci św. Anny na Bocheńcu.
 3. Z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców, którego wspominamy w 25 lipca, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów, zarówno samochodów, jak i jednośladów. Podczas poświęcenia w ramach akcji MIVA POLSKA "1 grosz za 1 kilometr" będą zbierane ofiary na pojazdy dla misjonarzy. Bóg zapłać za nie.

 4. Bóg zapłać za ofiary na cele gospodarcze, złożone w ubiegłą niedzielę na sumę 4560 zł. Jak również za ofiary do kopert na sumę 500 zł.

 5. W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zachęcamy!

 6. Ogłoszenie Urzędu Miasta - "Piknik Jakubowy"

 7. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty mieszkańcom ulicy Kołłątaja -cz. I. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Kołłątaja -cz. II oraz Oświecenia, Odrodzenia i Gen. Sikorskiego.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

INTENCJE MSZALNE: 17.07 - 23.07.2017 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Jana Ziomka - 18.00
  2. +Janiny Magiera w int. Baryłów z Brzeska /poza parafią/
 • Wtorek

  1. W int. Marioli o szczęśliwy przebieg operacji i łaskę zdrowia - 7.00
  2. +Janiny Magiera z int. rodz. Pomiernych i Zmysłów /poza parafią/
 • Środa:

  1. ++ Marii, Czesława Mleczko z okazji imienin z int. dzieci - 18.00
  2. + Janiny Magiera, z int. Firmy "Jarosz" z pracy syna Zbigniewa /poza parafią/
 • Czwartek:

  1. + Czesławy Smaga, z ok. imienin - 7.00
  2. + Jana Borowca, z int. Danieli Mika z rodzinami /poza parafią/
 • Piątek:

  1. ++ Krzysztofa Pajora i rodziców: Katarzyny, Józefa z int. żony z synem - 18.00
  2. + Jana Borowca, z int. rodziny Słowiaków /poza parafią/
 • Sobota:

  1. +Edmunda Styrny i s. Janusza - 7.00
  2. +Jana Borowca, z int. przyjació /poza parafią/
 • Niedziela:

  1. + Krzysztofa Wąsika – 7.00
  2. + Tadeusza Pawlika zmarłego w Chicago w 30 dniu po śm. od siostry Marii z rodziną – 9.00
  3. W int.Agnieszki i Adama Skołyszewskich w 25 r. ślubu – 11.00
  4. W int. Dagny Kalinowskiej z okazji urodzin - 18.00