OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ROK A. 26.03.2017

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00 i Drogę Krzyżową w piątek o 17.30. W tym tygodniu poprowadzi chór parafialny.

  Za dwa tygodnie Niedziela Palmowa. Parafia urządza konkurs na najlepszą palmę. Róbmy więc palmy na chwałę Bożą.

 2. Spotkania:

  • W poniedziałek: Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym, a także Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • W piątek o 16.30 DSM i wszystkich śpiewających, a o 17.30 Grupy Apostolskiej młodzieży.
  • W przyszłą niedzielę na 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę świętą.
 3. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Kołłątaja cz. I. W tym tygodniu o to prosimy mieszkańców ulic: Kołłątaja cz. II, Odrodzenia, Oświecenia, Gen. Wł. Sikorskiego.

  W przyszłą niedzielę i w Niedzielę Palmową na Gorzkich Żalach będzie zbierana składka na kwiaty do Grobu Pańskiego, a także na dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 4. Stowarzyszenie "Rodzina Kolpinga w Brzesku", zaprasza kobiety niepracujące po 50 roku życia do udziału w projekcie oferującym: bezpłatne kursy zawodowe, prawo jazdy kategorii B, księgowa, kadrowa, opiekunka osób starszych, profesjonalny sprzedawca, itp., płatne staże w różnych zawodach, atrakcyjne oferty pracy na terenie powiatu Brzeskiego. Szczegóły na plakatach.

 5. Jest wiele do poczytania w czasopismach religijnych, więc skorzystajmy. Można jeszcze nabywać paschaliki i baranki na stół wielkanocny w cenie 5 zł., ale można złożyć większą ofiarę, bo część z nich jest przeznaczona na cele charytatywne w naszej parafii.

 6. Drodzy Parafianie. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocy, zachęcamy do udziału w akcji "Rodzina dla Rodziny". Podobnie jak w ubiegłym roku chętnych prosimy o przygotowanie paczki dla wylosowanej rodziny będącej w potrzebie. W kościele przy ołtarzu będzie wystawiony kosz z jajkami. Każde jako będzie miało zawieszkę z numerem przyporządkowanej danej rodzinie i informacją o niej. Celem uzyskania szczegółowych informacji należy zgłosić się do parafialnej Caritas. Składamy podziękowania w imieniu naszym i obdarowanych. Bóg zapłać! Caritas Parafialne. Kontaktowe nr. Tel: 601574869, oraz 880662574. Są one również podane na tablicy ogłoszeń.

 7. Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w IV Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się 7 kwietnia tj. w piątek Mszą św. o godz. 20.00. W tym roku planowane są dwie trasy: Brzesko – Zabawa 928 km), oraz druga bardziej wymagająca: Brzesko – Jamna (41 km). Zapisy na stronie Facebooka, lub w kancelarii parafialnej a także na spotkaniu organizacyjnym na które zapraszamy we wtorek 4 kwietnia po nabożeństwie wieczornym, około 19.00 do Sali Teatralnej.

INTENCJE MSZALNE: 27.03 - 02.04.2017 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Zuzanny Rybackiej, z int. mieszkańców z ul. Stawowej - 18.00
  2. + Tadeusza Serwatki - 18.00
 • Wtorek

  1. + Janiny Magiera, z int. rodzin Płanetów i Komorowskich - 7.00
  2. + Sławomira Nazima - 7.00
 • Środa:

  1. + Zuzanny Rybackiej, z int. mieszkańców z ulicy Stawowej – 18.00
  2. + Amalii Sowińskiej z int. sąsiadów - 18.00
 • Czwartek:

  1. + Janiny Magiera, z int. rodziny Pacurów i Wróblów - 7.00
  2. Dziękczynna za powrót do zdrowia dla Danuty - 7.00
 • Piątek:

  1. + Andrzeja Kapałki, w 3 roczn. śm. - 18.00
  2. W int. Haliny z okazji urodzin - 18.00
 • Sobota:

  1. + Adama Gawlaka - 7.00
  2. + Karoliny Szydłowskiej, z int. sąsiadów z ulicy Łączyskiej – 7.00
 • Niedziela:

  1. ++ Stanisława Myszki, Kazimierza /s/ - 7.00
  2. + Stanisława Żurka w 11 roczn. śm. - 9.00
  3. ++ Stanisława, Magdaleny Barnaś, z int. rodziny Jana i wnuków - 11.00
  4. W int. Emilii Radeckiej w 92 roczn. urodzin - 18.00