OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA ADWENTU

ROK A. 18.12.2016

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Pan już jest blisko. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w Roratach w tym tygodniu. Aby się dobrze przygotować zachęcamy do spowiedzi świętej adwentowej jutro od 14.00 – 18.00.

  W poniedziałek od 13.00 – 15.00 wydawanie paczek przez Caritas parafialną, dla potrzebujących, w salce nad zakrystią. Również w poniedziałek spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy!

  We wtorek od 8.00, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną na święta.

 2. W sobotę Wigilia. Zasiądziemy w zgodzie do wigilijnego stołu, przełamiemy się opłatkiem. Niech towarzyszy temu czytanie Pisma świętego, modlitwa, zaproszenie samotnych. O godz. 24.00 udajmy się licznie na Pasterkę. Składka z Pasterki zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

  W sobotę po Roratach dzieci, które w nich uczestniczyły, a także dorośli, a których jeszcze liczniej zapraszamy, dostaną małe nagrody; niech przyniosą wyklejanki.

  Z racji spowiedzi świętej w innych parafiach, kancelaria będzie czynna po Mszach świętych wieczór czy rano do piątku

 3. Ks. Biskup ordynariusz przekazuje dla parafii gorące pozdrowienia i życzenia świąteczne. Przekazał je na spotkaniu z nim w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, kiedy to delegacja parafii z Ks. Proboszczem podziękowała mu za udział w Uroczystościach Jubileuszowych, wszelką życzliwość do parafii, posłanie do pracy duszpasterskiej drugiego kapłana, w tym wypadku Ks. Andrzeja. Wręczono również Ks. Biskupowi Kopię obrazu MB Częstochowskiej, Pani Słotwińskiej, a także księgę podziękowań i próśb które zostały złożone podczas Nawiedzenia Obrazu.

 4. W Dzień Bożego Narodzenia czyli w przyszłą niedzielę, Msze święte o godz. 24.00 – Pasterka, następnie 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Weźmy to pod uwagę. Niezależnie czy przyjdziemy na Pasterkę, przyjdźmy również na Msze świętą także w ciągu dnia świątecznego.

 5. We wtorek 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska parafii, zwana kolędą. Jest ona wizytą kapłana w rodzinie. Do jej istoty należy wspólna modlitwa i błogosławieństwo rodzin. Stąd przygotujmy ołtarzyk domowy. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechez. Starajmy się aby w tym czasie w domu byli wszyscy obecni. Będzie można porozmawiać o sprawach rodzinnych, parafialnych, duszpasterskich. W tym roku każdego dnia kolęda będzie przez dwóch kapłanów. Będziemy się starali chodzić wolniej, niż w ubiegłych latach. W czasie kolędy Msze święte w dzień powszedni będą odprawiane tylko rano, aby ją nie przerywać. Plan kolędy jest już podany na tablicy ogłoszeń i w na stronie internetowej parafii, a ogłosimy go w przyszłą niedziele.

 6. W drugi dzień świąt również w naszej parafii kolęda misyjna. Przyjmijmy życzliwie kolędników misyjnych, którymi będą dzieci i młodzież. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel. Spotkanie kolędników misyjnych w piątek o godz. 18.00

 7. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarcze złożone w ubiegłą niedzielę na kwotę 4450 zł. A także za ofiary do kopert. Złożyło je od ostatniego miesiąca 25 rodziny, osoby, na sumę 2270 zł. Bóg zapłać!

  Dziękujemy także za ofiarę na sprzątanie i kwiaty mieszkańcom ul. Dworcowej i Solskiego strona zachodnia. W tym tygodniu, prosimy mieszkańców ulic: Solskiego, strona wschodnia, Parcelowej i Rzemieślniczej.

 8. Sięgnijmy po prasę katolicką, jest wiele do czytania. Szczególnie "Gość Niedzielny", "Kościół nad Uszwicą", "Mały Gość Niedzielny".

INTENCJE MSZALNE: 19.12 - 25.12.2016 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Stefanii Nicpoń, w 11 roczn. śm. - 18.00
  2. + Stanisława Płanety, w roczn. śm. - 18.00
 • Wtorek

  1. W int. Andrzeja Grzelaka, z podz. za służbę jako kierowca dla chorych i jego całej rodziny - 7.00
  2. + Adolfa Smutek, z int. Edwarda - 7.00
 • Środa:

  1. ++ Salomei, Władysława Górka - 18.00
  2. + Adolfa Smutek, z int. Edwarda - 18.00
 • Czwartek:

  1. W int. Stanisława Kobyłeckiego, i jego rodziny z podziękowaniem za bezinteresowną pracę dla parafii - 7.00
  2. + Eweliny Bursztyn z int. Mariana wujka, Natalii cioci z rodziną, Kazi babci, kuzynki Julii z córką - 7.00
 • Piątek:

  1. ++ Czesława Góry, Mari w 11 roczn. śm. z int. Sławomira i Pawła z rodzinami – 18.00
  2. ++ Klemensa, Kunegundy, Henryka, Andrzeja Pająk, Zofii Ciuła – 18.00
 • Sobota:

  1. + Kazimierza Jankowskiego w 1 roczn. śm., Ludwika w 6 roczn. śm. - 7.00
  2. ++ Antoniego, Władysławy w 56 roczn. śm. – 7.00
 • Niedziela, Boże Narodzenie:

  1. W int. członków Róży zelatorki Barbary Wąsik - 24.00
  2. + Czesława Smaga - 7.00
  3. W int. Joanny i Piotra Janiszewskich w 1 roczn. ślubu - 9.00
  4. W int. Ireny i Stefana Czesaka w 55 roczn. ślubu - 11.00