OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA ADWENTU

ROK A. 11.12.2016

 1. Dzisiejsza niedziela w Liturgii Kościoła nazywa się "Gaudete", "Radujcie się". Cieszymy się z tego że Pan Jest z nami, że przychodzi aby nas zbawić. Aby nasza radość była większa, zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w Roratach.

  Dzisiaj też modlimy się w intencji parafii i składamy ofiary na cele gospodarcze, za które serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

  W przyszłą niedzielę o 7.00 Nabożeństwo stanowe dla rodziców i zmiana Tajemnic Różańca świętego.

  Spowiedź adwentowa będzie 19 grudnia w poniedziałek od godz. 14.00 – 18.00 z przerwą od 16.00 do 16.30. Będzie nam służyło 5 kapłanów. Skorzystajmy!

 2. Na święta pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Tych których na 1 piątek miesiąca, a także zgłoszonych. Odwiedziny chorych planowane są 20 grudnia, we wtorek od godz. 8.00.

  We wtorek, modlimy się za ofiary stanu wojennego. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 11.00, błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus, żłóbków, oraz szopek. Przynieśmy je do kościoła. Zakupiono również nowe figury do szopki, w sumie 15 sztuk, wyższe i ładniejsze, ponieważ stare były już uszkodzone. Koszt 1500 zł. One również w przyszłą niedzielę zostaną poświęcone.

 3. Spotkania w tym tygodniu

  • W poniedziałek o 18.00 Lektorów, a po Mszy świętej Rady Duszpasterskiej.
  • Na środę na 18.00, zapraszamy uczniów z I i II klasy Gimnazjum, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, a także ich rodziców.
  • W piątek o 17.00, DSM, a o 18.00, Grupy młodzieżowej.
 4. Dziękujemy mieszkańcom ulic; Kołłątaja cz. II, Odrodzenia, Oświecenia, Gen. Wł. Sikorskiego, za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ul. Dworcowej i Solskiego, strona Zachodnia.

 5. Do nabycia czasopisma religijne, a także świece "Caritas" na stół wigilijny, a także opłatki. Natomiast Caritas Parafialna informuje, że wydawanie paczek na święta będzie w poniedziałek, 19 grudnia od 13.00 – 15.00, w sali nad zakrystią. Można jeszcze składać słodycze do kosza w kościele, czy też produkty żywnościowe, do koszów w sklepach na terenie parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszach świętych siostry Służebniczki będą sprzedawały pierniczki, których dochód przeznaczony jest na utrzymanie DPS w Brzesku.

INTENCJE MSZALNE: 12.12 - 18.12.2016 R.

 • Poniedziałek:

  1. ++ Aleksandry, Jana Jakubowskich - 18.00
  2. Adama Świerczka w 3 roczn. śm. - 18.00
 • Wtorek

  1. + Władysława Zachary, z int. Mirosława, chrześnika z rodziną - 7.00
  2. + Rozalii Wąsik, z int. Czesaków z rodziną - 7.00
 • Środa:

  1. W int. członkiń Róży zelatorki Zofii Bernat - 18.00
  2. + Kazimierza Ćwika z int. chrześnicy Katarzyny Sadowskiej - 18.00
 • Czwartek:

  1. + Władysława Rybackiego, z int. Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii - 7.00
  2. + Eugeniusza Bąka, z int. Kaczmarczyków z ul. Bagiennej - 7.00
 • Piątek:

  1. + Mieczysława, w roczn. śm. – 18.00
  2. + Anny Banyś, z int. Anny i Kazimierza Kural – 18.00
 • Sobota:

  1. + Czesława Góry, z int. mieszkańców z ul. Mokrej - 7.00
  2. W pewnej intencji – 7.00
 • Niedziela:

  1. + Stanisława Radeckiego - 7.00
  2. + Eugeniusza Leksa, z int. Anny, córki z rodziną - 9.00
  3. + Władysława Szota - 11.00
  4. W int. parafian - 18.00