OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

ROK C. 23.10.2016

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: "Ochrzczony, to znaczy posłany". Uświadamia on nam że każdy jest głosicielem Ewangelii. W tym tygodniu szczególnie będziemy się modlić w tej intencji. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele misyjne.

  Dzisiaj też o godz. 11.00 Uroczysta Msza św. celebrowana przez Ks. dr. Hab. Ireneusza Stolarczyka, w int. członków Akcji Katolickiej naszej parafii z okazji 10 lecia powstania.

 2. W tym tygodniu przeżywamy:

   • We wtorek: Wspomn. Św. Jana Pawła II
   • W piątek: Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. Trwajmy na modlitwie Różańcowej; w dzień powszedni po Mszy świętej wieczornej, zaś w niedzielę o godz. 17.30. Niech w tym tygodniu je poprowadzą: W poniedziałek – Akcja Katolicka; we wtorek – Caritas; w środę – chór parafialny; w czwartek – Rada Duszpasterska; w piątek – Służba Liturgiczna; w sobotę – Róża Wąsik Barbary.

 4. Spotkania w tym tygodniu:

  • W środę - Rodziców II klasy razem z dziećmi. Zapraszamy ich na mszę świętą i Różaniec, a potem krótkie spotkanie.
  • W piątek – o 17.00, DSM i tych którzy śpiewają, na próbę. Jak również grupy apostolskiej młodzieży po Mszy świętej.
  • W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, zapraszamy dzieci i młodzież.
 5. Już niedługo listopad – miesiąc kiedy szczególnie modlimy się za zmarłych. Można jeszcze pobrać kartki na wypominki ze stolika. Należy zaznaczyć, czy będą to wypominki listopadowe, czy roczne. A także jeśli roczne, to przed którą Mszą św. W miesiącu listopadzie, będziemy się modlić za zmarłych pół godziny przed Mszą świętą, odmawiając Różaniec, zaś w ciągu roku, w I niedzielę miesiąca przed każdą Mszą świętą. Można również ofiarować do kościoła, jako dekorację ołtarza, chryzantemy, w doniczkach, jak również i znicze.

 6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Stawowej za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ulicy Kopernika cz. I.

 7. Nie dajmy się prosić, by czytać prasę katolicką. A naprawdę jest co poczytać. Warto również obejrzeć przejmujący film pt. "Wołyń", o ludobójstwie na Wołyniu, grany w kinie "Planeta", codziennie o godz. 16.45 i 19.30.

INTENCJE MSZALNE: 24.10 - 30.10.2016 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Antoniego, Józefa - 18.00
  2. + Eugeniusza Bąka, z int. Anny, córki - 18.00
 • Wtorek:

  1. + Eugeniusza Bąka, z int. Leszka syna z rodziną - 18.00
  2. + Anny Banyś – 12.00 /intencja pogrzebowa/
 • Środa:

  1. + Eugeniusza Bąka, z int. Katarzyny, /c/, z rodziną - 18.00
  2. + Romualdy, z int. koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej - 18:00
 • Czwartek:

  1. ++ Tadeusza, Teresy, Karola, Rozalii - 18.00
  2. W int. Marko, alumna Seminarium we Włoszech, z int. rodziny Janorów - 18.00
 • Piątek:

  1. ++ Tadeusza, Andrzeja, Marii Ciemięga - 18.00
  2. ++ Tadeusza Klimka, Emilii, Genowefy, w roczn. śm. z int. rodziny - 18.00
 • Sobota:

  1. ++ Stanisława, Tadeusza Koczwary - 18.00
  2. ++ W int. Emilii, w 6 roczn. urodzin, z int. dziadków - 18.00
 • Niedziela:

  1. + Jozefa Lisa, w 10 roczn. śm. - 7.00
  2. + Teresy Cesnyka - 9.00
  3. W int. malutkiej Julii w 1 roczn. urodzin - 11.00
  4. W int. Antoniego w 60 roczn. urodzin - 11.00
  5. W int. parafian - 18.00