OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C. 02.10.2016

 1. Dzisiaj choć jest niedziela adoracyjna, to jednak wysłuchamy Listu Pasterskiego Episkopatu Polski o obchodzie XVI Dnia Papieskiego w przyszłą niedzielę. Na 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Od dzisiaj porządek Mszy św. w niedzielę o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

 2. W tym tygodniu wspominamy:

  • We wtorek: Wspomn. Św. Franciszka z Asyżu
  • W środę: Wspomn. Św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy
  • W piątek: Wspomn. NMP Różańcowej

  I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź święta w środę od 17.00 i w piątek od 17.00 i pół godziny przed każdą Mszą świętą. W I piątek miesiąca Msza święta także rano o 7.00 a po niej wyjazd do chorych z posługą sakramentalną.

  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy, XVI Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia". Do puszek będziemy wspierać Dzieło Nowego Tysiąclecia, które przeznaczone jest na stypendia dla biednych uczniów.

 3. Również w przyszłą niedzielę składka na cele gospodarcze. Malowanie kościoła skończone. Zapłacono za nie 16.000 zł. Od jutra zacznie się malowanie zakrystii, salek i zaplecza, które jest konieczne i za które też trzeba zapłacić. Ostatnio więc z oknem dachowym, zapłaceniem za wydanie albumu, malowaniem, wydano ok. 60.00 zł. Trwają także prace przy drzwiach na galerii. Bóg zapłać za waszą ofiarność i liczymy na dalszą.

  W sobotę o godz. 13.00 ślub Obal Dorota, Wijas Dominik, a o 14.30 Jaroszek Joanna, Piotrowicz Jakub.

 4. W dalszym ciągu gromadzimy się na Mszy świętej o godz. 18.00 a potem na Nabożeństwie Różańcowym. W Niedzielę Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30 a potem Msza święta. Zapraszamy każdego, szczególnie dzieci, które każdego dnia będą otrzymywały jeden z elementów, składanki. Niech Różaniec w tym tygodniu poprowadzą w poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym, we wtorek – Służba Liturgiczna, w środę – Chór, w czwartek – Caritas. W piątek – DSM, w sobotę Róża Górki Marii, w niedzielę, chętni z kościoła.
 5. Spotkania w tym tygodniu:

  • W pon. - Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy każdego chętnego
  • we wtorek o 17.00 - Służby liturgicznej ołtarza
  • w piątek o 17.30 – DSM
  • w sobotę o 10:00 - na wycieczkę rowerową do Okulic, zapraszamy grupę ap. młodzieży, DSM, LSO
 6. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Bagiennej cz.I i Wyspowej za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ulic: Głuchej, Młyńskiej i Słotwińskiej.
 7. W poniedziałek o godz. 14.00 pogrzeb + Eugeniusza Bąka z ul. Bagiennej.

 8. W dalszym ciągu można pobrać kartki na wypominki i przez miesiąc październik je składać.

 9. Nie przegapmy czasopism katolickich, bo naprawdę jest w nich co poczytać i dlatego zachęcamy do ich nabywania, aby się ubogacać duchowo. Również dzisiaj Caritas parafialna rozprowadza chlebki miłosierdzia w cenie 5 zł. Zachęcamy do nabycia, aby wesprzeć jeszcze biedniejszych od nas

INTENCJE MSZALNE: 03.10 - 9.10.2016 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Janiny Kwaśniewicz, z int. Jadwigi, córki z rodziną - 18.00
  2. + Krzysztofy, Zwierz – Cioch, z int. sąsiadów z ulicy Jagodowej - 18.00
 • Wtorek:

  1. ++ Stanisławy i Ludwika Rybackich z int. sąsiada - 18.00
 • Środa:

  1. ++ Jana, Marii, Krzysztofa, z int. Kazimierza i Katarzyny Pacura - 18.00
  2. + Władysława Zachary, z int. Róży zelatora Romana Paleja - 18.00
 • Czwartek:

  1. + Stefana Stycznia, z int. Magdaleny, wnuczki z dziećmi - 18.00
  2. + Rozalii Wąsik, z int. Franciszka, brata, z żoną i synami - 18.00
 • Piątek:

  1. + Marii Policht z int. Renaty, chrześnicy z córką Zuzanną - 7.00
  2. + Kazimierza Ćwika, z int. mieszkańców z ulicy Mokrej - 18.00
 • Sobota:

  1. Intencja ślubna - 13.00
  2. Intencja ślubna - 14.30
  3. + Heleny Jermak, z int. Sebastiana, wnuka z Jolantą - 18.00
 • Niedziela:

  1. + Władysława Rybackiego w 30 dzień po śmierci, z int. syna, synowej i wnuków - 7.00
  2. W int. Grażyny w 60 roczn. urodzin, z int. meża i córek z rodzinami - 9.00
  3. + Jadwigi Radeckiej w 1 roczn. śm. z int. dzieci - 11.00
  4. ++ Teresy, Franciszka Kołodzieja, z ok. imienin - 18.00