OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST PARAFIALNY

ROK C. 28.08.2016

 1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa piękną uroczystość ODPUSTU PARAFIALNEGO. Bóg zapłać Ks. Mgr Markowi Kądziołce, naszemu rodakowi, proboszczowi z Domosławic za przewodniczenie Eucharystii, za Słowo Boże które do nas przez cały dzień głosi. Dziękujemy pozostałym kapłanom za udział. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości, chórowi parafialnemu, organiście, kościelnemu, asyście liturgicznej i innym. Dziękujemy p. plastyczce za dekoracje kościoła i otoczenia, mieszkańcom ulicy Solskiego cz. Zachodnia, tym którzy go sprzątali, jak również tym, którzy sprzątali plac kościelny, dorosłym, młodzieży, 12 osobom, p. gospodyni Teresie i pomocy w kuchni i innym chętnym osobom, którzy przyczynili się do zorganizowania Odpustu. Bóg zapłać!

  Witamy w naszej parafii nowego wikariusza Ks. mgr Andrzeja Papieża, którego ks. Biskup Ordynariusz przysłał do pracy w naszej parafii. Niech jego posłudze duszpasterskiej towarzyszy błogosławieństwo Boże i życzliwość parafian.

 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

  • W poniedziałek: Wspomn. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela,
  • W czwartek: Wspomn. Św. Bronisławy, rozpoczęcie roku szkolnego. Módlmy się w intencji dzieci i młodzieży. Modlimy się także o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w innych rejonach świata, wspominając 77 – rocznicę wybuchu II Wojny Światowej
  • W sobotę: Wspomn. Św., Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

  Również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w środę i w piątek od 17.00, a także pół godziny przed każdą Mszą świętą. Do chorych z posługą kapłańską udamy się w I piątek po rannej Mszy świętej.

 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziny które gościły młodzież Światowego Dnia Młodzieży, na Mszę św. o 10.00, która będzie odprawiana w ich intencji. Po Mszy świętej jeszcze na spotkanie w kościele z miłą dla nich niespodzianką.

 4. W przyszłą niedzielę w Brzesku Diecezjalne Święto Chleba. Uroczysta Msza święta na placu św. Kazimierza o godz. 15.00. Szczegóły na plakatach.

 5. W sobotę o 15.00 ślub: Jachta Odetta, Sarga Piotr.

 6. Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty oraz za ustrojenie kościoła i placu na Odpust parafialny mieszkańcom ulicy Solskiego – strona zachodnia. W tym tygodniu proszeni są mieszkańcy ul. Solskiego część wschodnia oraz ulic; Parcelowej i Rzemieślniczej.

 7. Warto sięgnąć po prasę katolicką. Jest wiele ciekawych artykułów, które nas mogą ubogacić, i poszerzyć nasze wiadomości religijne. Od dzisiaj też można nabywać pięknie wydany album "Słotwińska Pani – Historia Parafii Brzesko - Słotwina", z ciekawym tekstem i zdjęciami o naszej parafii. Cena 30 zł. Skorzystajmy !

INTENCJE MSZALNE: 29.08 - 4.09.2016 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Stanisława Zdybla z int. pracowników Urzędu Skarbowego - 18.00
  2. Z podz. za łaski Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla mieszkańców ulicy Chmielnej - 18.00
 • Wtorek:

  1. + Stanisława Zdybla z int. pracowników Urzędu Skarbowego w Brzesku - 7.00
  2. + Stefana Stycznia, z int. Alicji, chrześnicy z rodziną - 7.00
 • Środa:

  1. W int. Filomeny Kusiak w 92 roczn. urodzin, z int. syna, synowej i rodziny - 18.00
  2. + Marii Policht, z int. członkiń jej Róży Kobiet - 18.00
 • Czwartek:

  1. + Bronisławy w rocznicę śmierci - 7.00
  2. + Rozalii Wąsik z int. mieszkańców z ulicy Jagodowej - 7.00
 • Piątek:

  1. Z podz. za łaski Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskie dla mieszkańców ulicy Konstytucji - 7.00
  2. + Stanisława Zdybla, z int. pracowników Urzędu Skarbowego w Brzesku - 18.00
 • Sobota:

  1. + Stefani Cichońskiej - 7.00
  2. Intencja ślubna: Jachta Odetta, Sarga Piotr - 15.00
 • Niedziela:

  1. Władysława Koczwary - 7.00
  2. + Marka Kukułki, w 6 roczn. śm. z int. rodziny - 10.00
  3. W int. rodzin, którzy przyjęli młodzież na ŚDM - 10.00
  4. W int. Marka w 40 lecie urodzin, z int. przyjaciół z dziećmi - 18.00