OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK C. 24.07.2016

 1. Dzisiaj modlimy się w intencji wszystkich podróżujących o bezpieczeństwo. Po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów. Bóg zapłać za ofiary zebrane z tej okazji, które są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

 2. Od poniedziałek przeżywać będziemy w naszej parafii wielkie wydarzenie. Przyjedzie do nas w liczbie 360 osób młodzież na 31 Światowy Dzień Młodzieży. Przyjedzie grupami. Pierwsza grupa w liczbie 11 osób przed południem w poniedziałek. Druga, w liczbie 220 osób też w poniedziałek ok. 18.00, a trzecia grupa w liczbie 129 osób we wtorek ok. 17.00. Po powitaniu młodzież ta zostanie zabrana do domów parafian, gdzie będzie przebywać do 31 lipca, czy 1 sierpnia. Prosimy o przyjazd po tą młodzież w wyznaczonych godzinach. Każda rodzina dostanie dokładną informację. Samochody niech się ustawiają od ulicy Solskiego. Chyba że jest niedaleko, to na piechotę. Młodzież ta będzie każdego dnia od wtorku jechać do Krakowa na specjalne spotkania, od czwartku już z Papieżem Franciszkiem, specjalnym pociągiem, czy autobusem. Również w czwartek i w piątek brać udział w specjalnych katechezach w języku włoskim w Szczepanowie. Natomiast we wtorek do południa będzie przebywać u nas.

  Dziękujemy bardzo tym, którzy tą młodzież przyjęli za ich gościnność. Ponieważ jest to wielkie święto w parafii, prosimy aby na każdym domu została wywieszona flaga polska, czy też maryjna. Takie flagi nabyliśmy podczas nawiedzenia. Także dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.00 rodziny które przyjmują pielgrzymów otrzymają specjalne koperty w którym będą podane informacje kogo przyjmujemy, jak mamy tą młodzież odebrać, numer parafialnego numeru informacyjnego. Będzie to można wszystko odebrać na specjalnym stoisku przed kościołem, które będą obsługiwać woluntariusze parafialni.

  Z Racji ŚDM, i przyjęcia ich w naszej parafii, oraz transmisji telewizyjnych, które są w czasie wieczornych Mszy świętych, aby umożliwić parafianom ich oglądnięcie, Msze święte w tym tygodniu będą tylko rano o godz. 7.00. Natomiast w przyszłą niedzielę Msza św. z godz. 10.00 przesunięta jest na 9.00.

 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

  • W poniedziałek: Uroczystość św. Jakuba, Apostoła, patrona Brzeska. Uroczysta suma odpustowa w kościele św. Jakuba o godz. 18.00,
  • We wtorek: Św. Joachima i Anny, rodziców NMP,
  • W piątek: Wspomn. Św. Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy.
 4. Zachęcamy do zapisów na XXXIV Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Naprawdę warto!

 5. Bóg zapłać za ofiarę na sprzątanie kościoła i na kwiaty mieszkańcom ulicy Chmielnej. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców ul. Piwnej.

 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, bo jest wiele ciekawych artykułów.

INTENCJE MSZALNE: 25.07 - 31.07.2016 R.

 • Poniedziałek: ++ Krzysztofa Pajora, Katarzyny, Józefa, rodziców, z int. żony z synem – 7.00

 • Wtorek: W intencji wszystkich błądzących w wierze i tkwiących w nałogach, z int. mieszkańców z ulicy Kopernika – 7.00

 • Środa: + Franciszki Kupiec w 21 rocznicę śmierci – 7.00

 • Czwartek: W intencji tych, którzy poszukują pracy, z int. mieszkańców z ulicy Kopernika - 7.00

 • Piątek: + Kazimierza Pietrzko, w 8 rocznicę śmierci - 7.00

 • Sobota: W intencji całej parafii dziękczynno – błagalna, z int. mieszkańców z ulicy Kopernika - 7.00

 • Niedziela:

  1. + Wilhelminy Gali w 21 rocznice śmierci - 7.00
  2. ++ Marii w 7 rocznice śmierci, Wilhelma Mleczki - 9.00
  3. W int. kapłanów, a szczególnie Ks. Marka Kądziołki, Ks. Stanisława Maślaka, z int. mieszkańców z ulicy Kopernika – 18.00