OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

ROK C. 15.05.2016

 1. Dzisiaj w naszej parafii I Komunia Święta dzieci z II klasy. Módlmy się w ich intencji, aby byli wierni Chrystusowi do końca życia, a ich rodzice byli dla nich świadkami wiary. Dzieci te będą przychodzić z rodzicami do kościoła w tygodniu, przeżywając Biały Tydzień.

 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

  • Jutro, ŚWIĘTO NMP. MATKI KOŚCIOŁA. Ważne święto Maryjne. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Przyjdźmy licznie, aby uczcić Maryję. Odpust w parafii św. Jakuba w Brzesku. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00.
  • W czwartek, Święto, Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego kapłana, diecezjalna pielgrzymka kapłanów do Tuchowa.
  • W niedzielę: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  • Również za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 dzieci z klasy III przeżywać będą uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Spowiedź święta dla nich w piątek od godz. 17.00
 3. Spotkania:

  • W poniedziałek: Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
  • W środę: Pielgrzymów udających się do Częstochowy.
  • W piątek: Rady Duszpasterskiej, Komitetu Parafialnego Światowych Dni Młodzieży, i wszystkich tych, którzy chcieliby się w to zaangażować.
 4. W najbliższą sobotę o godz. 4.55 wyjazd do Częstochowy na pielgrzymkę. Nie ma już wolnych miejsc. W tym dniu nie będzie w kościele Mszy świętej wieczornej i Nabożeństwa majowego, oprócz Mszy świętej ślubnej o godz. 13.00; Grzesik Tomasz, Magiera Karolina.

 5. Bóg zapłać za ofiary na cele gospodarcze złożone w ubiegłą niedzielę na sumę 3120 zł. A także do kopert przez miesiąc złożyło je 22 rodziny, osoby na sumę 720 zł.

 6. Zapraszamy wszystkie dzieci uczestniczące w tegorocznych jasełkach, ministrantów, lektorów i DSM na bezpłatną wycieczkę do Krakowa, 10 czerwca. Program wycieczki to: Msza święta w Centrum, zwiedzanie Centrum Jana Pawła II, Kino Bonarka, Mac Donalds. Zapisy do 30 maja. Prosimy, aby rodzice zgłaszali dzieci w wycieczce u kościelnego. P. Andrzeja Dubiela. Przy zapisie należy podać PESEL dziecka i telefon kontaktowy rodziców. Bez podania wyżej wymienionych danych zapisanie dziecka nie będzie możliwe. Organizatorzy.

 7. Amazonki Brzeskie, Publiczne Gimnazjum nr 2 i SPZOZ Brzesko zapraszają na Rynek pod Floriana na happening prozdrowotny pn: "Mama haka na raka", w sobotę 21 maja w godz. 10.00 – 13.00. Szczegóły na plakatach.

 8. Bóg zapłać za ustrojenie kościoła, przez rodziców dzieci z II klasy, przystępujących do I Komunii Świętej. W następnym tygodniu uczynią to rodzice dzieci z klasy III.

 9. Nie zapominajmy o prasie katolickiej. Czytajmy ją chętnie!

INTENCJE MSZALNE: 16.05 - 22.05.2016 R.

 • Poniedziałek:

  1. + Maria /mama/, z okazji Dnia Matki - 7.00
  2. + Andrzeja Komorowskiego - 18.00
 • Wtorek: + Władysława Płanety, z okazji imienin, z int. rodziny – 18.00

 • Środa: + Adama Janiszewskiego w 2 roczn. śm. z int. żony z dziećmi – 18.00

 • Czwartek:

  1. W in. Ks. Kazimierza w 37 roczn. święceń kapłańskich /Tuchów/
  2. W int. Panu Bogu wiadomej - 18.00
 • Piątek: ++ Jana, Janiny Kornaś w 5 roczn. śm. z int. wnuka z rodziną – 18.00

 • Sobota:

  1. W int. Grzesik Tomasz, Magiera Karolina – intencja ślubna - 13.00
  2. W int. parafian – Jasna Góra
 • Niedziela:

  1. + Heleny Kopacz - 7.00
  2. W int. dzieci z klasy III w rocznicę I Komunii Świętej i ich rodziców - 10.00
  3. W int. Danuty i Andrzeja Dubiel w 30 roczn. ślubu - 18.00