OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

ROK C. 17.04.2016

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Kapłańską, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej pod hasłem: "Powołani do miłosierdzia". Módlmy się w tej intencji. Dziękujemy za ofiary złożone na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać!

 2. W tym tygodniu wspominamy:

  • W sobotę, Uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski i Akcji Katolickiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, szczególnie członków Akcji Katolickiej.

 3. Spotkania:

  • W poniedziałek: Modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
  • We wtorek o 19.30 Akcji Katolickiej.
  • W sobotę, w Jasieniu spotkanie dla młodzieży z dekanatu. Rozpocznie się ono od godz. 15.00. Program ciekawy na afiszu. Prosimy aby młodzież z naszej parafii tam się udała, szczególnie ci, którzy przygotowują się do Bierzmowania, bierzmowani, ze szkół średnich, studiująca, pracująca. Z tego też względu nie będzie spotkania w sobotę grupy apostolskiej młodzieży. Niech, ona również uda się na to spotkanie.
  • W sobotę i w niedzielę Forum Charyzmatyczne w Tarnowie – Mościcach. Udaje się na nie kilkanaście osób z naszej parafii, szczególnie z Odnowy w Duchu Świętym, jak również Ks. Kazimierz – proboszcz.

 4. Ojciec Święty Franciszek 3 kwietnia podczas popołudniowej modlitwy Maryjnej Regina Coeli zwrócił się do całego Kościoła w Europie, aby zjednoczył się w geście miłości i przekazał na rzecz cierpiącego narodu ukraińskiego szczodry i szlachetny dar zebrany w formie specjalnej pieniężnej składki w niedzielę 24 kwietnia. W związku z tym w najbliższą niedzielę przedstawiciele parafialnych oddziałów Caritas przeprowadzą po wszystkich Mszach świętych zbiórkę ofiar do puszek, które to ofiary zostaną w całości przeznaczone Kościołowi na Ukrainie, jako wyraz bliskości i solidarności Ojca Świętego oraz całego Kościoła z narodem ukraińskim. Zachęcamy wszystkich do ofiarności na ten cel, a członków Caritas prosimy o wsparcie w jego realizacji.

 5. Dziękujemy za ofiarę na cele gospodarcze złożone w ubiegłą niedzielę na sumę 3820 zł. A także do kopert na spłatę kredytu. Przez miesiąc złożyło je 20 osób na sumę 770 zł. Dziękujemy także za ofiarę na sprzątanie i kwiaty dla kościoła mieszkańcom ulicy Dworcowej. W tym tygodniu o to prosimy mieszkańców ulicy Solskiego, strona Zachodnia.

 6. Pamiętajmy o sięganiu po prasę katolicką. A jest co poczytać!

INTENCJE MSZALNE: 18.04 - 24.04.2016 R.

 • Poniedziałek: + Władysławy Łakoma z int. Odnowy w Duchu Świętym – 18.00

 • Wtorek: ++ Ks. Stanisława Synowca, Franciszki, Franciszka /rodziców/ – 7.00

 • Środa: W int. Barbary, Jerzego Szot w 40 roczn. ślubu – 18.00

 • Czwartek: W pewnej intencji - 7.00

 • Piątek: ++ Tadeusza, Franciszka, Magdaleny - 18.00

 • Sobota: ++ Józefa, Anny Zwierz - 7.00

 • Niedziela:

  1. + Władysława Gawlaka - 7.00
  2. W 25 roczn. ślubu Bernadety i Piotra Baron, z podz. za otrzymane łaski, dar życia Sylwii, córki, z prośbą o dalsze błog. Boże i opiekę Matki Boskiej - 10.00
  3. W int. parafian - 18.00