IV NIEDZIELA ZWYKŁA

ROK A I, 29.01.2023

1. Przeżywamy 4 niedzielę zwykłą. W Katedrze Tarnowskiej dzisiaj jest Rocznica Poświęcenia tej katedry. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszej diecezji i naszych biskupach.
  2. W tym tygodniu będziemy przeżywać następujące wydarzenia liturgiczne:
    • We wtorek 31 I wspomnienie św. Jana Bosko prezb.
    • W czwartek 2 II Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlimy się i wspieramy swoimi ofiarami zakony klauzurowe w diecezji. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Na Mszę św. o godzinie 18.00 zapraszam również dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, podczas której poświęcimy również świece do I Komunii Św.
    • W piątek wspominamy św. Błażeja. W czasie Mszy Św. będzie błogosławieństwo gardła.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca lutego. W I czwartek w czasie adoracji od godz. 17.00 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00 i zawsze 30 minut przed każdą Mszą Św. Również w I piątek będą odwiedziny chorych od godz. 8.30. W I sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.
  4. Zbliża się pomału Wielki Post i czas tzw. Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. W tym roku to nabożeństwo będziemy przeżywać przez trzy kolejne niedziele. Rozpoczniemy go od najbliższej niedzieli 5 II. Adoracja będzie po Mszach Św. o godz. 8.00 i 11.00 oraz popołudniu od godz. 17.00 do Mszy Św. o godz. 18.00. Przypominam również, że w naszym kościele jest możliwość prywatnej adoracji w każdy poniedziałek, środę i piątek od godz. 17.00. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.
  5. Zakończona została wizyta duszpasterska. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli mnie po kolędzie za wszelką życzliwość i dobroć jaką doznałem od was oraz za wszelkie złożone przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać. Msza Św. za wszystkich parafian a szczególnie za tych, którzy przyjęli mnie po kolędzie będzie odprawiona we wtorek 31 stycznia o godz. 7.00.
  6. Pragnę poinformować, że kancelaria parafialna będzie czynna w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. od 16.30 do 16.55. Jest również oprócz stacjonarnego nowy dodatkowy numer telefonu komórkowego parafii (571 393 888).
  7. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Kołłątaja I, o to samo w tym tygodniu proszę mieszkańców ulicy Kołłątaja cz. II, Oświecenia, Odrodzenia i Sikorskiego.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

INTENCJE MSZALNE: 30.01.2023 - 05.02.2023 R.

• Poniedziałek 30 I
    • 18.00 ++ Wanda Władysław Bogusława i Tadeusz Szpil
  • Wtorek 31 I
    • 7.00 w intencji parafian, a szczególnie tych którzy przyjęli kapłana po kolędzie
  • Środa 1 II
    • 18.00 + Antoni Wadas od sąsiadów Kusiaków i Stanisławy Szymańskiej
  • Czwartek 2 II - Święto Ofiarowania Pańskiego
    • 7.00 za zmarłych z rodziny Bielów
    • 18.00 ++ Maria i Leon Banaś od Hani
  • Piątek 3 II
    • 7.00 + Czesław Góra
    • 18.00 ++ Janina Musiał w rocznicę śmierci i mąż Franciszek
  • Sobota 4 II
    • 7.00 + Andrzej Kalinowski w dzień urodzin i imienin od żony z córkami
  • Niedziela 5 II
    • 8.00 Podziękowanie za Stary Rok z prośbą o błogosławieństwo w Nowym Roku dla członkiń Róży Pani Marii Górka i za zmarłe członkinie Róży
    • 11.00 + Małgorzata Jaroszek w 10 rocznicę śmierci
    • 18.00 ++ Józefa Ziomek w rocznicę śmierci i mąż Jan

• "Słotwińska Pani - Historia Parafii Brzesko Słotwina"

Książka jest dostępna i można ją nabyć w naszym Kościele.

Znajdź na stronie

JSN PageBuilder extended - Content Search